Nová digitálna jednooká zrkadlovka pre začiatočníkov

Spoločnosť Nikon predstavuje model D3200, novú digitálnu jednookú zrkadlovku pre začiatočníkov s jednoduchým ovládaním. Tento model je vybavený režimom Sprievodca najnovšej generácie s podporou videa v rozlíšení Full HD, ktoré umožňuje získať nádherné snímky vysokej kvality a videosekvencie vo filmovej kvalite.

Marina Gurevich, produktová manažérka spoločnosti Nikon pre Európu, hovorí: „Model D3200 je nasledovníkom najlepšie predávaného modelu digitálnej jednookej zrkadlovky v Európe, D3100[1]. Ide o výkonný fotoaparát ponúkajúci vynikajúcu kvalitu snímky s neuveriteľne vysokým počtom megapixelov a videom v rozlíšení Full HD. Pre začiatočníkov v oblasti fotografovania digitálnou jednookou zrkadlovkou je záznam ohromujúcich fotografií zjednodušený vďaka režimu Sprievodca, ktorý sprevádza jednotlivými krokmi postupu fotografovania pomocou jasných pokynov a obrázkov. Ide o ideálny fotoaparát pre tých, ktorí chcú jednoducho zachytiť úžasné snímky toho, na čom im záleží, ako je rodina alebo zážitky z ciest.“

Jednoduché fotografovanie pomocou digitálnej jednookej zrkadlovky

Model D3200 je ideálny pre tých, ktorí chcú robiť kvalitné fotografie a videá. Či už zakladáte rodinu alebo sa chystáte na veľký výlet, ľahko pochopiteľné funkcie modelu D3200 znamenajú, že môžete tvoriť nádherné snímky aj v prípade, že ste nikdy nepoužívali digitálnu jednookú zrkadlovku.

Režim Sprievodca, ktorý bol v minulosti súčasťou obľúbených digitálnych jednookých zrkadloviek D3000 a D3100, je teraz k dispozícii v tretej generácii. Obsahuje významné vylepšenia, ktoré vám pomôžu oboznámiť sa s rozšírenými tvorivými možnosťami a navigujú vás celým postupom po jednotlivých krokoch. Zároveň s týmto režimom je aktivovaný aj režim Assist Images (Pomocné snímky), ktorý používa vizuálne príklady a pomôže vám získať presnú predstavu o požadovanej snímke. Nikdy predtým nebolo tak jednoduché zachytiť to úžasné rozmazanie pozadia pri portrétoch alebo vyfotografovať ostré snímky vašich detí pri hre. Do ponuky Advanced operation (Pokročilé operácie) boli pridané nové položky. Tie vám napríklad umožnia vylepšiť červenú farbu pri západoch slnka alebo znížiť rozmazanie.

Firemný automatický systém rozpoznania scény podrobne analyzuje snímanú scénu a upraví zaostrenie, expozíciu a vyváženie bielej farby tak, aby ste získali optimálne výsledky. A ak chcete, aby fotoaparát urobil prácu za vás, máte k dispozícii množstvo automatických funkcií, ako je napr. Scene Auto Selector (Automatická voľba scény) v režimoch živého náhľadu a scény, kde sa použije najvhodnejšie nastavenie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.