Najlepšia káva od Philips

Káva, coffee, café, koffie – vstávanie si bez nej už ani nevieme predstaviť a počas dňa si často doprajeme ďalšie dve šálky. Pre Turkov je černochom, ktorý zaháňa sen a Arabi ju nazývajú gahwa. „Závislosť“ od kávy je príjemná. Honoré de Balzac dokázal vypiť až 60 šálok kávy denne. Horúci nápoj zo semien kávovníka je typický svojou silnou arómou a čiernou farbou. Vyznie to paradoxne, ale kávu objavili pre ľudstvo kozy. Aspoň tak to hovorí legenda. Pastier kôz Kaldi strážil svoje zvieratá v horách Jemenu a všimol si, že neobyčajne ožijú, keď poobhrýzajú červené bobule neznámeho vždy zeleného kríka. Aj keď za pravlasť kávy sa považuje etiópska provincia Kaffa, v pestovaní kávovníkov má prvenstvo Arabský poloostrov. Neskôr sa spopularizovala a rozšírila natoľko, že nedať kávu svojej žene v Turecku bol zákonný dôvod na rozvod. Do Európy sa dostala v 17. storočí. Johann Sebastian Bach dokonca uviedol svoju slávnu Kávovú kantánu práve v jednej z viedenských kaviarní. V roku 1714 vznikla prvá kaviareň v Prahe. Každý rok sa vo svete vypije vyše 400 miliárd šálok. Kvalitné espresso zanecháva na podnebí od svojho prvého dotyku až po plné vychutnanie nezabudnuteľný zamatový pocit. Práve toto prináša Philips Saeco Intelia.

Výnimočnosť kávovarov Philips Saeco

Prvým benefitom je keramický mlynček na kávu, ktorý melie kávové zrná pri nízkej teplote, bez rizika prehriatia. Všetky modely navyše ponúkajú možnosť nastavenia hrubosti mletia kávy tak,

aby optimálne vyhovovala vašej obľúbenej kávovej zmesi. Odnímateľná varná zostava je srdcom každého plnoautomatického kávovaru a musí sa udržiavať vždy čistá. Pri kávovaroch Saeco je to mimoriadne jednoduchá úloha: Vybrať, opláchnuť a vložiť späť.

Systém predvarenia kávy dostáva z vašej kávy ešte viac arómy. Ak zvolíte možnosť predvarenia kávy, pomletá káva sa navlhčí na určitú dobu, kým začne varný proces. Pomáha to k väčšiemu extrahovaniu arómy kávy. Unikátny Saeco Brewing System (SBS) je jedinečná funkcia, vďaka ktorej si užívateľ môže sám regulovať štruktúru krémovej peny („crema“) na vrchu espressa. Je len na vás, či ju chcete zamatovo jemnú alebo krémovú a bohatú. Kávovary Philips Saeco využívajú technológiu filtrácie vody od značky Brita, aby si káva zachovala vždy čerstvú chuť.

Model Xelsis HD8946/09

Pre skutočných milovníkov kávy a technických inovácií je určený model Xelsis HD8946. Disponuje širokým farebným dotykovým displejom, veľkým zásobníkom na kávu a integrovanou funkciou prípravy mlieka. Navyše vyniká unikátnou čítačkou odtlačkov prstov. Zapamätá si až 9 obľúbených nápojov pre 6 používateľov. Svoju obľúbenú kávovú špecialitu si tak pripravíte doslova jedným dotykom prsta. Multimediálne používateľské rozhranie vždy presne zobrazí, čo kávovar robí a čo vyžaduje. Úplná variabilita nastavení pripravovanej kávy, automatické čistenie a odstraňovanie vodného kameňa sú samozrejmosťou. Luxusné prevedenie z ušľachtilej leštenej ocele ukáže rovnako dobre v kuchyni ako v kancelárii. Odporúčaná maloobchodná cena je 1999,99 eur.

Model Intelia HD8753/19

Novinkou v rodine Philips Saeco je plnoautomatický espresso kávovar Intelia HD8753, ktorý vám doma alebo v práci ponúkne perfektné esperesso alebo krémové kapučíno. Okrem dokonalého výzoru vám tento stroj poskytne aj nezabudnuteľné kapučíno a to stlačením jedného tlačidla. Súčasťou stroja je aj automatická funkcia prípravy mlieka s ľahkým plnením. Dokonalé espresso získate nastaviteľnou intenzitou, teplotou a veľkosťou nápoja, ale aj funkciou predvarenia na zvýraznenie chuti. Veľa ponúk, veľa chutí, veľa možností. A pritom jednoduchá obsluha a výrazné používateľské rozhranie. Odporúčaná maloobchodná cena je 759,99 eur.

Z histórie kávy

Káva, coffee, café, koffie – vstávanie si bez nej už ani nevieme predstaviť a počas dňa si často doprajeme ďalšie dve šálky. Pre Turkov je černochom, ktorý zaháňa sen a Arabi ju nazývajú gahwa. „Závislosť“ od kávy je príjemná. Honoré de Balzac dokázal vypiť až 60 šálok kávy denne. Horúci nápoj zo semien kávovníka je typický svojou silnou arómou a čiernou farbou. Vyznie to paradoxne, ale kávu objavili pre ľudstvo kozy. Aspoň tak to hovorí legenda. Pastier kôz Kaldi strážil svoje zvieratá v horách Jemenu a všimol si, že neobyčajne ožijú, keď poobhrýzajú červené bobule neznámeho vždy zeleného kríka. Aj keď za pravlasť kávy sa považuje  etiópska provincia Kaffa, v pestovaní kávovníkov má prvenstvo Arabský poloostrov. Neskôr sa spopularizovala a rozšírila natoľko, že nedať kávu svojej žene v Turecku bol zákonný dôvod na rozvod. Do Európy sa dostala v 17. storočí. Johann Sebastian Bach dokonca uviedol svoju slávnu Kávovú kantánu práve v jednej  z viedenských kaviarní. V roku 1714 vznikla prvá kaviareň v Prahe. Každý rok sa vo svete vypije vyše 400 miliárd šálok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.