Nokia 808 PureView v predaji od budúceho týždňa

Nokia svojím prvým zástupcom radu hi-endových prístrojov s technológiou Nokia PureView nastavila úplne nový štandard v oblasti fotografovania mobilným telefónom.

Nokia 808 PureView je prvý smartphone s technológiami pre spracovanie obrazu Nokia PureView. Tie spájajú optický senzor s vysokým rozlíšením, špičkovú optiku Carl Zeiss a vlastné algoritmy pre spracovanie obrazu z dielne spoločnosti Nokia. Prinesú nové hi-endové fotografické nástroje i pre ďalšie plánované produkty značky Nokia.

Fotomobil Nokia 808 PureView už stihol získať prestížne ocenenie. A to v kategórii „Best New Mobile Handset, Device or Tablet at Mobile World Congress 2012“, teda najlepší nový mobilný telefón, zariadenie alebo tablet na Mobile World Congres 2012.

Nokia 808 PureView kombinuje veľký 41megapixelový senzor s vysokým rozlíšením, pričom veľkosť snímača je obdivuhodných 1/1,2“, optiku Carl Zeiss a technológiu obrazu vyvinutú spoločnosťou Nokia. Pri štandardných rozlíšeniach (2, 3, 5 a 8 megapixelov) to v praxi znamená možnosť využívať zoom bez straty ostrosti a možnosť zachytiť obrazovú informáciu zo 7 pixelov a následne ju pre získanie čo najostrejšieho obrazu zlúčiť do 1 pixelu. Pri vyfotografovaní vo vysokom rozlíšení (maximálne 38 megapixelov) to znamená možnosť spraviť fotografiu, následne v nej zoomovat, zvoliť nový výrez, z neho urobiť novú fotografiu, zmeniť jej veľkosť a následne odhaliť do tej doby skryté detaily pôvodnej scény. S excelentnými výkonmi pri nízkej úrovni osvetlenia a schopnosťou ukladať fotografie i v kompaktných veľkostiach vhodných pre zdieľanie prostredníctvom e-mailu, MMS či sociálnych sietí môže s telefónom Nokia 808 PureView robiť profesionálne snímky úplne každý.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.