ÍRSKE TAJOMSTVO TROJITEJ DESTILÁCIE

Legendárny Jameson je u nás neohrozeným lídrom medzi írskymi whiskey – Slováci ho milujú v baroch, aj v uvoľnenej domácej atmosfére a podľa optimistických kriviek predaja jeho fanúšikovská základňa každým rokom výrazne rastie. V čom je teda jeho tajomstvo? Je to nenapodobiteľne jemná chuť, za ktorú vďačí vášni svojho po dokonalosti prahnúceho zakladateľa.

Ak váš jazyk túži po vyzretejšej a lahodnejšej chuti, ako ponúkajú tradičné „škótske“, možno o tom ani neviete a nosíte v sebe kúsok Íra. A ten by neomylne siahol po poháriku svojho obľúbeného nápoja – írskej whiskey Jameson!

Legendárny Jameson je u nás neohrozeným lídrom medzi írskymi whiskey – Slováci ho milujú v baroch, aj v uvoľnenej domácej atmosfére a podľa optimistických kriviek predaja jeho fanúšikovská základňa každým rokom výrazne rastie. V čom je teda jeho tajomstvo? Je to nenapodobiteľne jemná chuť, za ktorú vďačí vášni svojho po dokonalosti prahnúceho zakladateľa.

Ak váš jazyk túži po vyzretejšej a lahodnejšej chuti, ako ponúkajú tradičné „škótske“, možno o tom ani neviete a nosíte v sebe kúsok Íra. A ten by neomylne siahol po poháriku svojho obľúbeného nápoja – írskej whiskey Jameson!

V snahe vyrobiť dokonalú whiskey bol totiž John Jameson v roku 1780 odhodlaný vyskúšať naozaj čokoľvek a ako prvý sa tak rozhodol destilovať ju nie dva, ale až trikrát. A práve vďaka tretej destilácii sa stala jeho whiskey dvakrát tak jemnou a absolútne dokonalou. Pýtate sa prečo nepokračoval? Veď štvrtá či piata destilácia mohla urobiť whiskey ešte jemnejšou. Nemyslite si, že to nevyskúšal – no zistil, že práve trojitá destilácia prináša chuť, ktorá už nemôže byť lepšia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.