ČO JE INCUCYTE™

Jediný typ prístroja na on-line sledovanie zmien nádorových buniek v laboratórnom prostredí. Zakúpený pre Ústav experimentálnej onkológie SAV z príspevkov z charitatívneho Tesco Behu pre život 2012.

Incucyte™ je unikátny prístroj a ako prvý na Slovensku bude umožňovať sledovanie vplyvu rôznych typov buniek na vývoj nádorových buniek v laboratórnom prostredí. V organizovanej skupine buniek je komunikácia základným znakom určujúcim prežitie bunky.

Jediný typ prístroja na on-line sledovanie zmien nádorových buniek  v laboratórnom prostredí. Zakúpený pre Ústav experimentálnej onkológie SAV z príspevkov z charitatívneho Tesco Behu pre život 2012.

 

Incucyte™ je unikátny prístroj a ako prvý na Slovensku bude umožňovať sledovanie vplyvu rôznych typov buniek na vývoj nádorových buniek v laboratórnom prostredí. V organizovanej skupine buniek je komunikácia základným znakom určujúcim prežitie bunky.  Preto rozpoznanie „reči“ buniek by umožnilo pochopiť prečo nádorové bunky v niektorých prípadoch dokážu ovládnuť okolité bunky prostredia a vytvoria metastázy do vzdialených častí tela. Tento nový prístroj bude schopný kamerou zaznamenávať zmeny medzi bunkami i niekoľko dní bez prerušenia. Výhodou je možnosť súbežne sledovať správanie sa buniek v sto rôznych podmienkach, čo skracuje čas získania výsledku a tiež aj šetrí prostriedky. Získané detailné informácie budú slúžiť pre  vývoj nových postupov v liečbe onkologických ochorení.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.