Dajte si skontrolovať svoje pľúca!

O chronickej obštrukčnej chorobe pľúc sa hovorí len málo, pritom každoročne zabíja viac ľudí, ako rakovina pľúc a prsníka dohromady. Tomuto ochoreniu je možné účinne predchádzať a aj ho liečiť, no poškodenie, ktoré už na pľúcach spôsobí, je nezvratné, kľúčová je preto včasná diagnostika. Slováci si budú môcť dať svoje pľúca skontrolovať v rámci podujatia „Vlak zdravých pľúc“ už 19. novembra.

O chronickej obštrukčnej chorobe pľúc sa hovorí len málo, pritom každoročne zabíja viac ľudí, ako rakovina pľúc a prsníka dohromady. Tomuto ochoreniu je možné účinne predchádzať a aj ho liečiť, no poškodenie, ktoré už na pľúcach spôsobí, je nezvratné, kľúčová je preto včasná diagnostika. Slováci si budú môcť dať svoje pľúca skontrolovať v rámci podujatia „Vlak zdravých pľúc“ už 21. novembra.

Chronická obštrukčná choroba pľúc (CHOCHP) je závažné chronické respiračné ochorenie. Na celom svete postihuje 210 miliónov ľudí a spôsobuje až 3 milióny úmrtí ročne, čo je viac, ako rakovina pľúc a rakovina prsníka dohromady. Podľa odhadov umiera každú hodinu viac ako 250 pacientov s CHOCHP. Je to zároveň jediná hlavná príčina úmrtia, ktorá má vo vyspelých štátoch sveta stúpajúci trend.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.