Na Slovensku v súčasnosti cukrovka postihuje asi 400 000 ľudí…

Diabetes mellitus je jedno z najčastejších, najzávažnejších a finančne najnáročnejších chronických ochorení súčasnosti. Každé 2 minúty zomiera v dôsledku cukrovky jeden Európan. Na Slovensku v súčasnosti cukrovka postihuje asi 400 000 ľudí a ďalších asi 100 – 200 000 o svojom ochorení ani netuší. Prostriedky vynakladané na liečbu diabetu v EU predstavujú 10-18% z celkových nákladov na zdravotníctvo. Je načase zakročiť….

Diabetes mellitus je jedno z najčastejších, najzávažnejších a finančne najnáročnejších chronických ochorení súčasnosti. Každé 2 minúty zomiera v dôsledku cukrovky jeden Európan. Na Slovensku v súčasnosti cukrovka postihuje asi 400 000 ľudí a ďalších asi 100 – 200 000 o svojom ochorení ani netuší. Prostriedky vynakladané na liečbu diabetu v EU predstavujú 10-18% z celkových nákladov na zdravotníctvo. Je načase zakročiť….

Diabetes mellitus (cukrovka) je závažné ochorenie, ktoré v EU postihuje až 10 % populácie. Každý rok si len v Európe vyžiada viac ako 300 000 obetí. Je hlavnou príčinou slepoty, zlyhania obličiek s potrebou dialyzačnej liečby a tiež amputácií dolných končatín. Oproti zdravým ľuďom sa u pacientov s diabetom objavujú 4-6-krát častejšie aj srdcovocievne ochorenia. Pokiaľ cukrovka nie je dostatočne kontrolovaná liečbou, môže skrátiť očakávanú dĺžku života o 15 až 20 rokov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.