Spravte si výlet do Sárváru!

O tom, akými pohostinnými a dobrosrdečnými hostiteľmi sú naši južný susedia, zrejme nikoho netreba presviedčať. Mohli sme to zakúsiť nespočetný krát na vlastnej koži, keď sme sa vybrali hoci len do blízkeho Mosonmagyaróváru alebo do Győru.

Maďarsko nás však okrem prenádherných kultúrnych pamiatok, prírodnej krásy, Balatonu a liečebných termálnych vôd láka aj wellness službami, ktoré sú čoraz žiadanejšie. Nečudo, veď tí turisti, ktorí prichádzajú za odpočinkom, nemusia ani len vykročiť z hotelov, lebo bazény, wellness procedúry, sauny, soľné komory majú priamo v hoteli, alebo sa do kúpeľov dostanú cez vykurovanú chodbu prechádzkou aj v župane. Presne takto to chodí aj v Liečebných kúpeľoch a wellness centre v Sárvári: Sárvár Fürdő.

 

 

Mestečko Sárvár je veľmi príjemné malé mestečko v západnej časti Maďarska, 120 km od Viedne a 160 km od Bratislavy. Má teda veľmi výhodnú polohu aj z Rakúska, aj zo Slovenska. Cesta trvá len pár hodín. Názov Sárvár by sme voľne mohli preložiť ako hrad na blate, a skutočne bol vybudovaný na močiari.

 

 

Keď sa budete potulovať mestečkom, určite si nezabudnite pozrieť hrad Nádasdyovcov. Hrad bol vybudovaný v 13. storočí, po páde tatarov. O histórii hradu, ale aj o rodine Nádasdy vám ochotne porozprávajú sprievodcovia. Ozaj, vedeli ste, že Erzsébet Báthory bola manželkou Ferencza Nádasdyho II.?

Vráťme sa však k Sárvár Fürdő, kde ponúkajú jedinečné zážitkové kúpele pre celú rodinu, na deti samozrejme čaká detský kútik, detské bazény, tobogány, bazén pre bábätká. Môžete si vybrať aj vonkajšie bazény – rekreačný bazén, bazén s umelým vlnobitím a rôzne iné, pre návštevníkov sú k dispozícii beuty a wellness procedúry, saunový svet. Čakajú vás rôzne druhy sáun, ako napríklad parná, fínska, alebo bylinková a do sauny sa chodí len s uterákom.

Farebný svet hotela Park Inn ponúka bezprostredné prepojenie s wellness kúpeľom a treba dodať, že hostia to aj oceňujú. Hotel Park Inn Sárvár je štvorhviezdičkový hotel, ktorý postavili v roku 2006 v štýle minimal design. Má 223 izieb, väčšinou s balkónom, samozrejme hostí čakajú aj apartmány a rodinné apartmány.

Objavte aj vy nádherný svet wellness kúpeľov a relaxujte s celou rodinou.

-e-

Viac informácií sa dozviete na www.madarsko.sk, www.badsarvar.hu, www.sarvarfurdo.hu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.