Seriál Až po uši štartuje na programe HBO 2.novembra

az-po-usi-3HEP5273c2_425509_original1_dxucjHEP5273c5_JitkavanarovaJankaKolesrov

 

 

 

KAŽDÝ VZŤAH JE LEN HISTÓRIOU ÚSPEŠNE PREKONANÝCH KRÍZ

Seriál Až po uši začína tam, kde väčšina seriálov podobného žánru končí. Divákov nenecháva stáť na prahu domácností a spální, ale s nadhľadom a humorom ich ťahá do koloritu vnútorných

svetov, kde medzi milostnými aférami presakujú na povrch strach a trauma, pred ktorými hrdinovia utekajú: matka alkoholička, nechcene tehotná priateľka, stratený otec, neverný manžel,

samovražda sestry, či nešťastná láska. Všetka táto bolesť sa musí v niečom utopiť: v sexuálnych románikoch, alkohole alebo v práci.

A za instantné riešenie svojich kríz musí samozrejme každý bez výnimky poctivo zaplatiť.

Trinásťdielny seriál, ktorým spoločnosť HBO Europe pokračuje vo vlastnej českej hranej tvorbe, režíroval Jan Hřebejk. „Izraelská verzia je melodramatickejšia, my sme sa snažili vniesť tam viac komediálnej nadsázky, irónie a hlavne autentickosti, na čom sme zhodli aj s HBO,“ uviedol Jan Hřebejk v Bratislave počas predstavenia seriálu, ktorého nakrúcanie trvalo 67 dní.

Scenár napísali Iva Klestilová a Tereza Dusová.

Hlavné postavy celého rozprávania, ktoré sa vzájomne zapletajú v homosexuálnych i heterosexuálnych vzťahoch, stelesnili špičkoví českí herci a herečky. Seriál Až po uši štartuje na programe HBO v nedeľu 2. novembra 2014 o 20.00 hod.

Ďalšie epizódy diváci uvidia premiérovo behom nasledujúcich dvanástich týždňov, každú nedeľu vždy o 20.00 hodine.

Ústrednú ženskú hrdinku – sarkastickú kreatívnu riaditeľku reklamnej agentúry Šárku – si zahrala Aňa Geislerová. Zdržanlivého výtvarníka Jakuba, ktorý pôvodne pracoval v požičovni lodičiek a bicyklov, ale časom sa stane kolegom Šárky, zosobnil Jiří Havelka. Jakubovu vypočítavú partnerku Markétu stvárnila Lenka Krobotová. Šárkinu matku – afektovanú herečku Carmen, ktorá trpí stratou popularity a svoju dcéru citovo vydiera – si zahrala Jana Švandová. Ďalším klúčovým párom sú majitel autosalónu Milan ( Hynek Čermák), ktorý svojej žene chronicky zahýba a jeho deprimovaná manželka Zuzana (Jitka Čvančarová), ktorá po niekolkých neúspešných pokusoch dať svoje manželstvo dokopy, skončí v lesbickom vzťahu so svojou masérkou Lindou (Jana Kolesárová). Nemenej dôležitou postavou je Zuzanina kamarátka Ema (Anna Polívková), ktorá neustále na internetovej zoznamke hladá muža, ktorému by nevadilo to, že je škaredá.

Kameru celého príbehu – vychádzajúceho z izraelského formátu When Shall We Kiss a realizovaného vo výkonnej produkcii spoločnosti ETAMP – viedol Asen Šopov. Hudbu zložila skladatelka Vladivojna La Chia. Song Holka, ktorým sa uzatvára každý diel, autorka naspievala s Matějom Ruppertom. Produkciu seriálu za spoločnosť HBO Europe mali na starosti Tereza Polachová a Antony Root. Strihačom bol Vladimír Barák, o casting sa postarala Mirka Hyžíková.

Realizácia seriálu Až po uši, ktorého dej sa odohráva v atraktívnych interiéroch, ale aj malebných pražských exteriéroch v okolí rieky Vltavy trvala 67 natáčacích dní.

/Zdroj: HBO Europe/, Foto: FOTO HBO EUROPE, DUŠAN MARTINČEK©

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.