Starajte sa o pečeň, zlepšíte si zdravie

Pečené husi, kačice, husacia pečienka či lokše sa spájajú s terajším jesenným obdobím a sú neodolateľné lákadlá pre mnohé oči aj žalúdky, no predstavujú záťaž pre našu pečeň. Továreň na zdravie, teda pečeň, však zaťažujeme aj inými jedlami a nápojmi, no často si to vôbec neuvedomujeme. Pečeň totiž nebolí, ale jej dlhodobé poškodzovanie prináša so sebou problémy s využitím živín a nedostatočným odbúravaním toxínov z organizmu. Dobrou správou však je, že jestvuje prípravok s výťažkami z pestreca mariánskeho, ktorý pomáha normalizovať funkciu pečene a zlepšuje jej detoxikačný potenciál.

Nejde len o alkohol

Poškodzovanie pečene sa zvykne spájať hlavne s konzumáciou alkoholu, avšak negatívne vplyvy majú aj toxíny, ktoré vznikajú pri modernom štýle života – sú to napríklad konzervačné prísady v potravinách, znečisťujúce látky alebo lieky. A preto je detoxikácia, ktorú pečeň vykonáva, ešte ťažšia, než si mnohí myslíme. Pečeň je najväčším vnútorným orgánom tela a je nevyhnutná pre život človeka. Má viac než 500 rôznych funkcií a ovplyvňuje väčšinu životne dôležitých telesných procesov, ako je napríklad spracovanie natráveného jedla z čriev alebo neutralizácia a ničenie toxínov. Tie sa dostávajú do tela v jedlách, nápojoch, vzduchu či cez pokožku. Pečeň hrá kľúčovú úlohu vo väčšine metabolických procesov, najmä pri detoxikácii, pričom škodlivé látky detoxikuje komplexným radom chemických reakcií. Detoxikácia je prirodzeným a kontinuálnym procesom prebiehajúcim v pečeni.

Celkové zdravie a pečeň

Funkciu pečene určuje do veľkej miery zdravotný stav jedinca. Viaceré toxíny, ktoré sa dostávajú do tela (ťažké kovy, rozpúšťadlá, pesticídy, mikrobiálne toxíny), môžu spôsobiť zdravotné problémy. Aj keď pečeň nebolí, jej nesprávne fungovanie alebo toxicita sa môžu preukázať viacerými symptómami, napríklad únavou, nevoľnosťou, nervozitou alebo kožnými problémami. Efektívnu a komplexnú regeneráciu pečeňových buniek prirodzeným spôsobom je možné dosiahnuť detoxikačným procesom pečene – teraz už pomerne jednoducho s pomocou prípravku na to určeného.

Livinorm obsahuje výťažky z pestreca mariánskeho

Tobolky výživového doplnku Livinorm obsahujú Hepa DTX Complex, kombináciu troch zložiek – fosfatidylcholín, kyselinu alfa-lipoovú a sylimarín z pestreca mariánskeho. Výťažok z pestreca mariánskeho (zdroj silymarínu) pomáha normalizovať funkciu pečene a zlepšuje jej detoxikačný potenciál. Podporuje regeneračný potenciál buniek a pomáha chrániť pečeň, ktorá následne zachováva svoje hlavné funkcie a podporuje očistu tela. Navyše vďaka schopnosti aktivovať produkciu žlče podporuje trávenie. Fosfatidylcholín je dôležitou živinou pre pečeň, je to hlavný stavebný blok bunkových membrán. Odhaduje sa, že bunkové membrány v ľudskej pečeni majú plochu asi 33 000 m2. Fosfatidylcholín je zdrojom cholínu, ktorý pomáha udržiavať zdravú funkciu pečene a rovnako prispieva k normálnemu metabolizmu tukov.

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.