25-roční sa po 25 rokoch pýtajú! Príďte si pripomenúť Nežnú novembrovú revolúciu!

Umelecká a reklamná agentúra Krištáľové krídlo a Bratislava – Staré Mesto organizujú Koncert pre všetkých, ktorý sa bude konať 17. novembra na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave pri príležitosti 25. výročia Nežnej revolúcie. Akcia je určená predovšetkým pre generáciu mladých ľudí, ktorá ako prvá vyrástla a dospela v atmosfére slobody, čo pre ňu vydobyli ich rodičia a preto má názov 25-roční sa po 25 rokoch pýtajú. Umelci vystúpia na koncerte bez nároku na honorár a návštevníci sa budú môcť zapojiť do diskusií s aktérmi z novembra 1989.

Transparenty z Nežnej revolúcie - www.modernysvet.sk

 

Umelecká a reklamná agentúra Krištáľové krídlo a Bratislava – Staré Mesto organizujú Koncert pre všetkých, ktorý  sa bude konať 17. novembra na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave pri príležitosti 25. výročia Nežnej revolúcie. Akcia je určená predovšetkým pre generáciu mladých ľudí, ktorá ako prvá vyrástla a dospela v atmosfére slobody, čo pre ňu vydobyli ich rodičia a preto má názov 25-roční sa po 25 rokoch pýtajú. Umelci vystúpia na koncerte bez nároku na honorár a návštevníci sa budú môcť zapojiť do diskusií s aktérmi z novembra 1989.

Autorka projektu konateľka Krištáľového krídla Mária Vaškovičová spolu s Rasťom Piškom, ktorý bude akciu moderovať, Tatianou Rosovou, starostkou Starého Mesta Bratislava, ktorá zabezpečila dôstojný a autentický areál Hviezdoslavovho námestia a s aktivistom Miroslavom Kollárom sa podelili so svojimi dojmami, zážitkami a spomienkami na revolučné dni. Vyjadrili nadšenie nad spoluprácou s umelcami, ktorí vystúpia bez nároku na honorár. Umelecký a hudobný zážitok zaručia Peter Bič Projekt, Filip Tůma, Martin Madej, Marián Greksa a Grexabat, Metalinda, Nika Karch, Marcella Molnárová, Rastislav Piško, Adriena Bartošová, Zuzana Haasová, Marián Kocan – Alias, Martin Valihora a ďalší. Diskutovať budú môcť účastníci s osobnosťami revolúcie: Milanom Kňažkom, Jánom Budajom a inými.

Mária Vaškovičová k tým časom povedala: „Vtedy som bola doma s dcérou Katkou, ktorá nemala ani rok. Všetko som sledovala a prežívala. Obdivovala som ľudí, ktorí sa nebáli a vystúpili proti totalitnému režimu, mali odvahu a pomohli tak pre naše deti získať slobodu a možnosti, o ktorých sme my predtým mohli iba snívať.

Rasťo Piško zaspomínal na revolučné dni a vyjadril názor, že pripomínanie tohto významného dňa patrí k našim povinnostiam. Predovšetkým preto, že generácia ľudí, ktorí v ovzduší slobody vyrástli, má právo pýtať sa a dostať odpovede od postáv Nežnej revolúcie. Preto je program 25. výročia Nežnej novembrovej revolúcie pripravený s dôrazom na mladých ľudí, ktorých otázky a názory organizátori s radosťou vítajú. Vyzývajú všetkých, ktorí majú nezodpovedané otázky alebo myšlienky, ktoré by radi vyjadrili, aby prišli a zapojili sa do diskusií. Prispejú tak k atmosfére rodiacej sa slobody, ktorá pred 25 rokmi nadchla celé Slovensko.

Kňaz Anton Srholec zaslal prostredníctvom pána Miroslava Kollára posolstvo pre účastníkov osláv 17. novembra: „November ´89 bude navždy našou historickou udalosťou. Vrátili sme sa tam, kde sme boli v dobrom i zlom po celé tisícročia. Do Európy, ktorá je pre celý svet symbolom a kolískou slobody, demokracie a domovom kresťanskej viery a kultúry.“

Súčasťou osláv Nežnej revolúcie na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave bude aj pamätná zóna so symbolmi Novembra 89. PR manažérka Krištáľového krídla Katarína Mlčochová-Vaškovičová: „Pôjde o autentické transparenty s heslami, ktoré zneli počas prelomových dní, čiapky ´budajky´, zväzky kľúčov na symbolické štrnganie. S týmito charakteristickými symbolmi sa budú môcť účastníci odfotiť, aby nasali atmosféru a zároveň získali podobné fotky, aké mali ich rodičia počas dramatických, ale aj krásnych revolučných chvíľ. Pripomeňte si ich spolu s nami 17. 11. o 16. hodine na Hviezdku.“

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.