Cestujete do hôr? Nezabudnite sa poistiť!

Na tlačovej konferencii informácie pre novinárov poskytli:

Katarína Janáková vedúca oddelenia skupinového cestovného a privátneho poistenia Allianz – Slovenská poisťovňa

a Jozef Janiga riaditeľ Horskej záchrannej služby

 

Zahraniční či domáci turisti, ktorí sa rozhodli dovolenkovať v strede Európy, sa často vydávajú za zimnými športmi a turistikou práve na slovenské hory. Horský terén je však nielen turistickým lákadlom, ale aj miestom plným nebezpečenstva, adrenalínu a nepríjemných úrazov. Nik totiž dovolenkárom nezaručí, či v Tatrách nestretnú medvede alebo neuviaznu pod snehovou lavínou. S vhodným poistením však každú horskú kolíziu zvládnu omnoho jednoduchšie a bez preplácania výjazdu záchranárov.

Nebojte sa záchrany

Dovolenka na horách, či už v zimnom alebo letnom období, prináša okrem zábavy množstvo rizík. Na území Slovenskej republiky od 1. júla 2006 platí ustanovenie Zákona o Horskej záchrannej službe, podľa ktorého je osoba nachádzajúca sa v horskej oblasti povinná uhradiť horskej službe náklady spojené s výkonom záchrannej činnosti alebo s pátraním, ktoré sa jej týkajú.

Na horách a v bezpečí

Dovolenkári si preto môžu dojednať poistenie do hôr, ktoré je aktuálne nielen počas zimných dovoleniek, ale aj pri letnej turistike. Toto poistenie hradí náklady na záchrannú činnosť horskej služby; vyhľadávanie a vyslobodzovanie osôb v tiesni, poskytnutie prvej pomoci, prepravu k najbližšej sanitke či transport do zdravotníckeho zariadenia vrtuľníkom. Poistenie do hôr môžu klienti uzavrieť krátkodobo alebo na celý rok s možnosťou pripoistenia rizikových športov a povolaní. Skombinovať sa dá aj so štandardným balíčkom cestovného poistenia, či už pre SR alebo zahraničie.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.