Výstava TUTANCHAMON – Jeho hrobka a poklady pre veľký záujem návštevníkov predĺžená až do 4. januára 2015 !

Tutanchamon - výstava - www.modernysvet.sk

 

Výstava Tutanchamon – Jeho hrobka a poklady doposiaľ očarila nielen Bratislavu, ale aj celé Slovensko. Desaťtisíce nadšených návštevníkov vrátane prezidenta Slovenskej republiky pána Andreja Kisku, sa už vydali na objaviteľskú cestu za tajomstvom mladého faraóna Tutanchamona. Vzhľadom k tomu, že záujem je veľký a snaha je uspokojiť naozaj všetkých záujemcov o túto jedinečnú výstavu, produkcia JVS GROUP výstavu predlžuje až do januára budúceho roka.

„Vidím úžasné veci“ vykríkol Howard Carter, keď v roku 1922 po prvýkrát nahliadol do Tutanchamonovej hrobky.

A presne rovnaké veci majú možnosť vidieť aj všetci návštevníci  v Bratislave. Výstava Tutanchamon – Jeho hrobka a poklady je zostavená identicky tak, ako bola pred takmer 100 rokmi hrobka objavená a otvorená. Všetky posvätné predmety, sošky, šperky aj sarkofágy ležia na rovnakých miestach, ako boli kedysi nájdené. Návštevníci môžu vidieť viac ako 1000 nádherných predmetov vrátane svetoznámej zlatej posmrtnej masky Tutanchamona a jeho ohromného pozláteného sarkofágu.

Všetky exponáty sú vyrobené tradičným spôsobom s využitím remeselníckych tradícií starých tisíce rokov a to pod prísnym dohľadom svetových egyptológov. Vďaka tomu, že ide o dokonalé repliky, môžu byť všetky predmety z faraónovej hrobky zhromaždené na jednom mieste, čím vytvárajú fascinujúci obraz o dávnej vyspelej civilizácii.

„Uvedenie faraónovej hrobky v jej celkovej podobe a reálnom kontexte nás priamo konfrontuje s magickým kráľovstvom starobylého Egypta…“

Rheinische Post, Dusseldorf

Výstava Tutanchamon – Jeho hrobka a poklady je vhodná nielen pre dospelých obdivovateľov starobylých kultúr, ale aj staršie deti, milujúce nové a nevšedné zážitky a dobrodružstvo. Vďaka unikátnemu spôsobu expozície a audioguidu (zvukovým slúchadlám), ktorý je k dispozícii zdarma, sú všetci návštevníci doslova vtiahnutí do objaviteľského príbehu Howarda Cartera, ktorý im detailne a  súčasne zábavne opíše všetky exponáty. Výstava tak svojich návštevníkov doslova prenesie tisíc rokov v čase.

Návšteva výstavy Tutanchamon – Jeho hrobka a poklady je skvelý tip na rodinný výlet počas voľných dní, či vianočných prázdnin.

Nechajte sa očariť krásou starovekého Egypta aj vy!

 

Predpredaj vstupeniek v sieti: Ticketportal a Eventim

Otváracie hodiny výstavy: Pondelok – Nedeľa 9 –19 hod.

Termín výstavy: 15. 8. 2014 – 4. 1. 2015

Incheba EXPO Bratislava, Slovensko

Viac informácií o výstave na www.tut-vystava.sk

Usporiadateľ: JVSGROUP

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.