Knihu Rakovina a výživa: mýty a fakty 2 pokrstili ľanovými semienkami

Krst knižky Rakovina a výživa - www.modernysvet.skVýživa a pohybová aktivita majú vplyv nielen na aktuálny zdravotný stav, vitalitu a fyzickú i duševnú kondíciu človeka, ale zásadným spôsobom predurčujú aj zdravotný stav v blízkej aj vzdialenej budúcnosti a celkovú dĺžku života. Aj o tom je pokračovanie prvých dvoch úspešných kníh Petra Minárika a Daniely Minárikovej o správnej výžive a životospráve Rakovina a výživa: mýty a fakty 2.

Je vedecky dokázané, že potraviny a v nich obsiahnuté živiny majú vplyv na riziko, ako aj na prevenciu zhubných nádorov. Aby sa človek vedel k sebe a k svojmu okoliu racionálne a zodpovedne správať, mal by poznať, ktoré opatrenia v stravovaní a v celkovej životospráve sú rizikové, a ktoré naopak podporujú zdravie.

V knihe sa čitatelia dozvedia, ktoré opatrenia vo výžive sú pri prevencii rakoviny dôležité, v súlade s medicínou založenou na dôkazoch, a dokážu tak v dlhodobom horizonte účinne znížiť nádorové riziká. V obrovskom prúde neraz rozporuplných a širokú verejnosť mätúcich informácií o vplyve výživy na zdravie, bolo našou ambíciou pomôcť čitateľom v orientácii, čo je v strave a preventívnej výžive dôležité, čo je menej podstatné a čo patrí medzi nepotvrdené mýty,“ približuje publikáciu MUDr. Peter Minárik.

Rakovina a výživa - MUDr. Minárik - www.modernysvet.skAutori veria a dúfajú, že aj praktické návody a ukážky zdravých receptov, ktoré prináša táto kniha, budú pre čitateľov užitočné a motivačné pre pozitívne zmeny v ich životnom štýle. Cieľom napísania tejto knihy bolo usmerniť čitateľov pri ich snahe o pozitívne zmeny v ich životospráve správnym smerom a priniesť im potrebné návody a inšpirácie pre prípravu chutných a zdravých pokrmov. V knižke sa dočítate, ktoré potraviny sú dôležité v prevencii proti rakovine. Prečo je dôležité konzumovať napríklad tekvicu, baklažán, mrkvu, kapustu, paradajky…  Ste zvedaví, aké recepty sa nachádzajú v knižke? Nájdete v nej vynikajúci šalát zo zelenej fazuľky s omeletou, šošovicovo-zeleninovú nátierku, kuraciu polievku so špargľou, hubové rizoto atď.

Kniha Rakovina a výživa: mýty a fakty 2 vznikla pod záštitou projektu Onlife, ktorý spolupracuje s občianskym združením Liga proti rakovine. V rámci plánovanej spolupráce LPR a Onlife sa rozbieha poradenstvo v otázkach výživy v internetovej poradni LPR a od budúceho roka sa budú do programu centier pomoci zaraďovať prednášky na tému výživa.

Kniha bude dostupná vo všetkých veľkých kníhkupectvách, je tiež možné si ju objednať na stránke www.onlife.sk.

/Na fotke Krst knižky : Autori knižky a Eva Siracká prezidentka Ligy proti rakovine/

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.