Používate internetbanking? Nedajte šancu podvodníkom!

Bezpečnosť klientov je pre nás na prvom mieste a robíme pre to maximum. Pokusom o podvod však môžeme dať “červenú” spoločnými silami spolu s klientmi a to jednoduchým dodržiavaním základných bezpečnostných zásad.

Do internetbankingu sa neprihlasujte cez linky v e-mailoch

Elektronické bankovníctvo je maximálne bezpečné, no prihlasovať sa doň treba len cez oficiálnu stránku banky. Nikdy sa neprihlasujte prostredníctvom iných linkov, hoci môžu vyzerať maximálne dôveryhodne.

Ilustracne fotoBezpečnosť klientov je pre nás na prvom mieste a robíme pre to maximum. Pokusom o podvod však môžeme dať “červenú” spoločnými silami spolu s klientmi a to jednoduchým dodržiavaním základných bezpečnostných zásad.

Do internetbankingu sa neprihlasujte cez linky v e-mailoch

Elektronické bankovníctvo je maximálne bezpečné, no prihlasovať sa doň treba len cez oficiálnu stránku banky. Nikdy sa neprihlasujte prostredníctvom iných linkov, hoci môžu vyzerať maximálne dôveryhodne.

Ak vám prišiel e-mail, ktorý vyzerá dôveryhodne navodzujúc dojem, že odosielateľom je banka a poskytuje link na prihlásenie sa do elektronického bankovníctva, pozor! Nenaleťte podvodníkovi! Banka e-maily tohto druhu nikdy neposiela!

Ostražitosť je však na mieste. Podvodníci sa môžu snažiť navodiť dojem dôveryhodnosti napríklad zámienkou v texte e-mailu ohľadom zvýšenia bezpečnosti a následného požiadania o prihlásenie sa do internetbankingu prostredníctvom priloženého linku. Ďalším z ich pokusov môže byť napríklad poplašná správa, ktorá klientovi evokuje dojem, že jeho účet je zablokovaný, banka overuje podozrivú transakciu a žiada od neho údaje.  Na e-mailu tohto druhu netreba nikdy reagovať! Finančné domy takéto e-maily nikdy neposielajú.

Ako spoznám, že som na oficiálnej stránke svojej banky

Skontrolujte si v prehliadači adresu stránky, na ktorej sa nachádzate.

V ČSOB musí mať adresa nasledujúci tvar:

 • https://ib24.csob.sk/ – ak používate službu InternetBanking,
 • https://bb24.csob.sk/ – ak používate službu BusinessBanking.

Skontrolujte, či sa vedľa adresy stránky nachádza ikona bezpečnostného zámku. Dvojklikom na túto ikonu overte, že sa jedná o certifikát GlobalSign Extended Validation CA.

Aj počítač potrebuje preventívne kontroly

Správny prístup:

 1. používajte iba počítač, ktorého bezpečnosť máte pod kontrolou,
 2. nepovoľujte ukladanie prihlasovacích údajov do pamäte prehliadača,
 3. pre prihlásenie sa do elektronického bankovníctva používajte najnovšiu verziu internetového prehliadača,
 4. pravidelne inštalujte aktualizácie vydávané výrobcom operačného systému,
 5. používajte antivírusové a antispyware programy, pravidelne ich aktualizujte,
 6. zapnite si firewall,
 7. nesťahujte súbory z nedôveryhodných zdrojov, tieto súbory môžu pri inštalácii do vášho počítača nahrať škodlivý a nebezpečný softvér.

Máte podozrenie? Kontaktujte nás!

 • na čísle 0850 111 777 (z územia SR),
 • na čísle +421 2 5966 8844 (z územia mimo SR),
 • e-mailom helpdeskEB@csob.sk.

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.