V bratislavskom Auparku prebieha Móda pomáha charitatívny pop-up bazár

Móda pomáha - www.modernysvet.skPop Up Bazár MÓDA POMÁHA sa konal po prvý krát minulú jeseň v Kapsula pop-up shope. Z predaja oblečenia a doplnkov sa podarilo vyzbierať takmer 6 000 eur na príbehy detí s vážnymi ochoreniami. Tento výsledok predčil všetky očakávania, a preto sa dakujeme.sk a Kapsula prichádzame s myšlienkou v jarno-letnej edícii.

Móda pomáha - Dior tašky - www.modernysvet.skPartner projektu: Aupark v Bratislave

Druhý ročník pop-up bazáru sa uskutoční v bratislavskom Auparku. “Keďže projekt Šafko je momentálne nefunkčné, hľadali sme, kde by sme spravili druhý ročník. Pomocnú ruku podal projektu Aupark, ktorý nám veľkoryso poskytol na tri týždne jeden zo svojich priestorov. Akciu podporil aj na svojich sociálnych sieťach, webovej stránke aupark.sk a v ostatných komunikačných kanáloch, a pomohol nám tak rozšíriť myšlienku medziľudskej pomoci cez módu na širšie obecenstvo,” priblížia Marika Beňadik Majorová, môdna blogerka Tonbogirl, zakladateľka Kapsula pop up studia a autorka projektu MÓDA POMÁHA.

Modelky prispievatelky na charitativny bazár Móda pomáha - www.modernysvet.skŽeny-darkyne

Svojimi kúskami prispeli úspešné známe aj menej známe slovenské ženy, medzi nimi napríklad herečky Anka Šišková, Lucia Hurajová, Kristína Farkašová, Helena Krajčiová, Petra Polnišová, Zuzana Šebová, Adriana Kemka, ambasádorka dakujeme.sk, moderátorky Adela Banášová, Vera Wisterová, Iveta Malachovská, Soňa Müllerová, Karin Majtánová, Andrea Chabroňová, speváčka Zdenka Predná, modelka a moderátorka Lucia Hablovičová, Andrea Cocherová správkyňa Nadácie Orange, či manželka prezidenta Martina Kisková, ktorej účasť a darovanie umeleckých predmetov si organizátorky veľmi vážia. /Na fotke: Barbora Franeková a Lucia Hablovičová/.

Už teraz sa tešíme, že máme prisľúbenú účasť ďalších známych mien, ktorých darované veci budú počas troch týždňov bazáru ešte pribúdať,” dodala Marika Beňadik Majorová.

Na otázku, prečo sa rozhodla tento projekt podporiť, pani Andrea Cocherová sa vyjadrila prekrásne: „Veci, ktoré sme si niekedy kupovali pre krásu, teraz môžeme premeniť na dobrú vec.“

Dakujeme.sk

Výťažok z predaja darovaných vecí poputuje vybraným rodinám, ktoré sa ocitli v núdzi. “Každá zo žien, ktoré sme oslovili, si vybrala jeden z príbehov na dakujeme.sk. Výťažok z predaja ich “módnych kúskov” poputuje nimi vybranému dieťaťu, či rodine,” uviedla Martina Tvrdoňová, riaditeľka občianskeho združenia WellGiving, ktorého súčasťou je dakujeme.sk.

Na ďakujeme nájdete príbehy rodín s neľahkým osudom. Vďaka štedrosti a dôvere viac ako 12 000 darcov sme sa stali súčasťou 570 životných životných príbehov.

POP UP BAZÁR MÓDA POMÁHA potrvá od 22. mája do 12. júna, na 1. poschodí neďaleko pošty. Priebežne budú pribúdať nové kúsky oblečenia od ďalších žien, takže vrátiť sa, darovať radosť dvakrát – sebe a zároveň iným ľuďom – sa oplatí!

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.