Naše ústa sú domovom viac než jednej miliardy baktérií

Naše ústa sú domovom viac než jednej miliardy baktérií, z nich väčšina hrá životne dôležitú úlohu pri udržiavaní zdravej ústnej dutiny a jej ochrane pred ochorením. Tieto baktérie, spoločne poznáme ako mikroflóra, sú prirodzene udržiavané v rovnováhe s podporou enzýmov a proteínov v našich slinách, ktoré majú schopnosť bojovať proti nežiaducim baktériám. Zloženie zubnej pasty Zendium obsahuje technológiu BIO-SCIENCETM, tvorenú z komplexu enzýmov vytvárajúcich a posilňujúcich vlastnú imunitu, a proteínov, ktoré s týmito enzýmami spolupracujú. Dohromady tvoria prirodzenú podporu v boji proti baktériám spôsobujúcimi problémy s ďasnami, citlivosťou zubov aj so vznikom zubného kameňa.

Zendium nová zubná pasta - www.modernysvet.sk

 

Naše ústa sú domovom viac než jednej miliardy baktérií, z nich väčšina hrá životne dôležitú úlohu pri udržiavaní zdravej ústnej dutiny a jej ochrane pred ochorením. Tieto baktérie, spoločne poznáme ako mikroflóra, sú prirodzene udržiavané v rovnováhe s podporou enzýmov a proteínov v našich slinách, ktoré majú schopnosť bojovať proti nežiaducim baktériám. Zloženie zubnej pasty Zendium obsahuje technológiu BIO-SCIENCETM, tvorenú z komplexu enzýmov vytvárajúcich a posilňujúcich vlastnú imunitu, a proteínov, ktoré s týmito enzýmami spolupracujú. Dohromady tvoria prirodzenú podporu v boji proti baktériám spôsobujúcimi problémy s ďasnami, citlivosťou zubov aj so vznikom zubného kameňa.

Sliny majú zásadný vplyv na zachovanie zdravia ústnej dutiny, sú do istej miery prvou obrannou líniou chrániacou naše ústa proti vonkajším škodlivinám. Vďaka unikátnej kombinácii enzýmov a proteínov umožňujú dosiahnuť bakteriálnu rovnováhu v prostredí ústnej dutiny. „Narušenie prirodzeného zloženia slín môže viesť k problémom so zubami aj ďasnami, pritom pre zachovanie vyrovnaného pomeru všetkých dôležitých látok stačí pravidelne dodržiavať niekoľko jednoduchých návykov – vyvarovať sa konzumácii sladených jedál a nápojov, fajčeniu a aspoň dvakrát denne si zuby čistiť pastou s obsahom fluoridov,“ odporúča stomatologička MUDr. Miroslava Ducková z kliniky Stomaklinik Bratislava.

Trendy posledných rokov ukazujú, že spotrebiteľa čoraz viac zaujíma zdravý životný štýl. V súvislosti s ním hrá starostlivosť o zuby kľúčovú úlohu pri prevencii k udržaniu zdravia celého organizmu. Na slovenský trh preto práve prichádza novinka v starostlivosti o zdravie zubov a ďasien, zubná pasta Zendium, ktorej príbeh sa začal písať už v roku 1969. Vtedy sa škandinávsky mikrobiológ Henk Hoogendoorn pustil do hľadania cesty, ako spoľahlivo ochrániť ústnu dutinu prirodzeným spôsobom. Zubná pasta Zendium sa zameriava na prirodzenú obranyschopnosť úst a podľa klinicky overených štúdií poskytuje o 60%* väčšiu silu na boj s príčinami vzniku zubného kazu, problémami s ďasnami a zvýšenou citlivosťou zubov. To všetko bez umelých antibakteriálnych zložiek **.

ENZÝMY SÚ SRDCOM BIO-SCIENCETM

Ak má naše telo dostatok enzýmov, je schopné samo seba ochrániť a zmierniť následky takmer všetkých degeneratívnych ochorení. Početné prírodovedecké štúdie potvrdzujú mnoho zdravotných benefitov získaných vďaka strave bohatej na enzýmy (surová strava).

Zubné pasty Zendium okrem komplexu enzýmov a proteínov obsahujú fluorid pre posilnenie zubnej skloviny. Súčasťou ich zloženia nie je SLS – látka spôsobujúca penenie zubných pást, ktorá sa bežne používa v produktoch určených na osobnú hygienu, ale môže dráždiť citlivé ústa. Výrobky radu Zendium sú preto vhodné aj pre senzitívnych jedincov a môžu ich používať dokonca aj osoby, ktoré často trápia afty.

Vďaka jedinečnému zloženiu v kombinácii s jemnou chuťou pasty Zendium nedochádza ku skresľovaniu chuti jedla. Nič vám teda nebráni v tom, aby ste sa priamo po vyčistení zubov napili pomarančového džúsu. Stále bude chutiť ako pomarančový džús.

* Zvyšuje obranný účinok slín proti baktériám v porovnaní s bežnou fluoridovou pastou.

** Bez tradičných antibakteriálnych zložiek na kontrolu zubného povlaku.

RAD PRODUKTOV ZENDIUM

Zendium má 3 varianty zubných pást pre dospelých, ktoré sú dostupné za nezáväznú odporúčanú spotrebiteľskú cenu 3,99 €: Complete Protection, Sensitive a Fresh Breath. Za rovnakú cenu budú aj 2 detské zubné pasty: Kids 1-6 a Junior 7+. Škandinávska značka ponúka aj ústnu vodu Complete Protection (6,49 €). Kompletné produktové portfólio Zendium bude na tuzemskom trhu k dispozícii od 8. júla 2015.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.