Bolieva vás hlava? Trápia vás kŕče? Možno vám chýba magnézium.

Bolieva vás hlava? Trápia vás kŕče? Bývate často podráždení? Možno vám chýba magnézium, minerálna látka, ktorá je pre správne fungovanie ľudského tela nenahraditeľná. Pomáha pri tvorbe kostí, zubov a svalov. Zaručuje činnosť nervového systému, upokojuje, zmierňuje stres a predchádza depresii. Zároveň znižuje vysoký krvný tlak a má pozitívny vplyv pri cukrovke. Telo sa bez magnézia jednoducho nezaobíde. Jeho príjem v potravinách a nápojoch je nutný. Nedostatočná hladina magnézia v tele môže mať totiž za príčinu viaceré negatívne účinky.

Prírodné zdroje magnézia v nedotknutom Gemeri

Medzi najbohatšie prírodné zdroje magnézia patria minerálne vody.

Gemerka - www.modernysvet.skBolieva vás hlava? Trápia vás kŕče? Bývate často podráždení? Možno vám chýba magnézium, minerálna látka, ktorá je pre správne fungovanie ľudského tela nenahraditeľná. Pomáha pri tvorbe kostí, zubov a svalov. Zaručuje činnosť nervového systému, upokojuje, zmierňuje stres a predchádza depresii. Zároveň znižuje vysoký krvný tlak a má pozitívny vplyv pri cukrovke. Telo sa bez magnézia jednoducho nezaobíde. Jeho príjem v potravinách a nápojoch je nutný. Nedostatočná hladina magnézia v tele môže mať totiž za príčinu viaceré negatívne účinky.

Prírodné zdroje magnézia v nedotknutom Gemeri

Medzi najbohatšie prírodné zdroje magnézia patria minerálne vody. Na Slovensku ich máme nespočetné množstvo a mnohé vynikajú nielen svojim kvalitným zložením, ale aj príjemnou chuťou. Z minerálnej vody dokáže naše telo získať až 60% horčíka, zatiaľ čo zo stravy je to len 30 – 40%.

Jedna z oblastí, bohatá na minerálnu vodu s vysokým obsahom magnézia, je Gemer. Pramení tu voda, ktorá ešte navyše obsahuje prírodný vápnik, vďaka ktorému sa magnézium dokáže lepšie vstrebávať do organizmu človeka. Ideálny pomer pre túto synergiu je 3:1 v prospech vápnika.

Gemerka - flaša - www.modernysvet.skGemer patrí k najkrajším slovenským regiónom a okrem bohatého minerálneho zdroja sa môže pýšiť aj nádhernými jaskyňami, liečivými prameňmi a zdobia ho i úchvatné krasové rokliny s množstvom vodopádov.

Ako predchádzať nedostatku magnézia?

V dnešnom svete, ktorý je plný nezdravého stravovania, všadeprítomného zhonu a zanedbanej životosprávy, má čoraz viac ľudí zníženú hladinu magnézia v organizme. Človek by mal denne prijať 300 – 400 mg tejto látky. Ideálna je vyvážená kombinácia správneho pitného režimu, zdravej stravy a aktívneho životného štýlu. Ak sa súčasťou vášho jedálnička stane prírodná minerálna voda Gemerka s ideálnym pomerom vápnika a magnézia 3:1 (v prospech vápnika), získate vzácneho spojenca pri udržaní si silného zdravia a potrebnej psychickej pohody.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.