VYSTRIHAJ SA SLOVENSKO – Darujte svoje vlasy onkologickým pacientom!

Strata vlasov počas chemoterapie psychicky zatrasie každou onkologickou pacientkou. Keďže kúpa novej parochne znamená pre rodinu ďalšiu finančnú záťaž, pacientky sa často radšej tohto výdavku zrieknu. Podľa psychológov tento typ žien môže ťažšie prekonávať chorobu, keďže sa častokrát stránia kontaktu s ľuďmi, uzatvárajú sa do seba, strácajú chuť žiť a bojovať…

Na začiatku boli telefonáty z rôznych kútov Slovenska, v ktorých sa nás dlhovlasé dámy inšpirované americkými príbehmi pýtali, ako môžu darovať vlasy na parochňu pre onkologických pacientov. Mali sme pre nich len jednu odpoveď, ktorá ani nás neuspokojovala – na Slovensku to zatiaľ možné nie je.

A tak nám skrsol nápad. My vyzveme ľudí ochotných darovať svoje vlasy a spriatelené vlasové štúdio zabezpečí výrobu parochne. Cena jednej parochne z pravých vlasov sa však pohybuje od 300€ až do 2000€ v závislosti od kvality, strihu, šitia na mieru atď… Za výkup vlasov môže človek získať od 50€ do (v ideálnom prípade) 150€. Jeden darca preto nedokáže pokryť výrobu jednej parochne. Budeme teda potrebovať vlasy asi od piatich darcov.

vss logo finalStrata vlasov počas chemoterapie psychicky zatrasie každou onkologickou pacientkou. Keďže kúpa novej parochne znamená pre rodinu ďalšiu finančnú záťaž, pacientky sa často radšej tohto výdavku zrieknu. Podľa psychológov tento typ žien môže ťažšie prekonávať chorobu, keďže sa častokrát stránia kontaktu s ľuďmi, uzatvárajú sa do seba,  strácajú chuť žiť a bojovať…

Na začiatku boli telefonáty z rôznych kútov Slovenska,  v ktorých sa nás dlhovlasé dámy inšpirované americkými príbehmi pýtali, ako môžu darovať vlasy na parochňu pre onkologických pacientov. Mali sme pre nich len jednu odpoveď, ktorá ani nás neuspokojovala – na Slovensku to zatiaľ možné nie je.

A tak nám skrsol nápad. My vyzveme ľudí ochotných darovať svoje vlasy a spriatelené vlasové štúdio zabezpečí výrobu parochne. Cena jednej parochne z pravých vlasov sa však pohybuje od 300€ až do 2000€ v závislosti od kvality, strihu, šitia na mieru atď… Za výkup vlasov môže človek získať od 50€ do (v ideálnom prípade) 150€. Jeden darca preto nedokáže pokryť výrobu jednej parochne. Budeme teda potrebovať vlasy asi od piatich darcov.

Výzva „Vystrihaj sa Slovensko“ je zatiaľ na scéne len od augusta, no prvá parochňa už putovala priamo k svojej novej majiteľke. Očividne aj voľba nového strihu môže mať hlbší zmysel.

Poobzerajte sa po svojom okolí, možno aj vy poznáte niekoho, kto sa odhodláva na zmenu imidžu. Či už je to niekto s vhodnými vlasmi alebo niekto, kto na tie vhodné vlásky čaká.

Ako darovať vlasy:

  • na vystrihajsaslovensko.sk si nájdite najbližšie kaderníctvo, ku svojmu bydlisku, s ktorým spolupracujeme
  • zabalené vlasy tak, aby sa nemohli poškodiť, pošlite spolu so svojimi údajmi na adresu:
  • Vystrihaj sa Slovensko, Zdenka Vrbova, 154 s.r.o., P.O.BOX 92, 840 05 Bratislava 45
  • fotografiu s novým a starým účesom zdieľajte na soc. sieťach s hashtagom #idemdotoho #vystrihajsaslovensko
  • podmienkou sú 40cm dlhé vlasy, ženské, mužské aj detské
  • nefarbené, ale môžu byť prešedivelé

Ako získať parochňu:

  • napíšte nám svoj príbeh, priložte naskenovanú lekársku správu (nie staršiu ako 3 mesiace)a pošlite na vystrihajsaslovensko@gmail.com.
  • príjemcu parochne budeme priebežne žrebovať zo všetkých žiadostí o parochňu

Miroslava Džupinová, Liga proti rakovine

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.