Chutne, ľahko a zdravo po celý deň!

Zdravá výživa nie je o diétach či o odmietaní jedla, ktoré máte radi. Je skôr o pravidelnosti a pochopení, aké jedlo vám pomôže cítiť sa lepšie a byť plní energie. Slovenská rodinná firma Alfa Bio z Banskej Bystrice začala ako prvá v bývalom Československu s výrobou tofu, dovtedy neznámou potravinou. Dnes sa z malej rodinnej firmy stala spoločnosť, ktorá pod značkou LUNTER pôsobí na trhoch aj v Maďarsku, Poľsku a Českej republike. Hlavnou činnosťou firmy je výroba potravín, ktoré sú zdravšie, ale napriek tomu výborne chutia.

Zdravá výživa nie je o diétach či o odmietaní jedla, ktoré máte radi. Je skôr o pravidelnosti a pochopení, aké jedlo vám pomôže cítiť sa lepšie a byť plní energie. Slovenská rodinná firma Alfa Bio z Banskej Bystrice začala ako prvá v bývalom Československu s výrobou tofu, dovtedy neznámou potravinou. Dnes sa z malej rodinnej firmy stala spoločnosť, ktorá pod značkou LUNTER pôsobí na trhoch aj v Maďarsku, Poľsku a Českej republike. Hlavnou činnosťou firmy je výroba potravín, ktoré sú zdravšie, ale napriek tomu výborne chutia.

Objav chuť rastlín pre lepší život

Podľa názoru Svetovej zdravotníckej organizácie (World Health Organization – WHO) má jedálniček prednostne pozostávať z rastlinných zdrojov potravy. Spoločnosť Alfa Bio vznikla na myšlienke svojho zakladateľa Jána Luntera: „Prispieť k zmenám stravovacích návykov na Slovensku,“ so zreteľom na ľudské zdravie a kvalitu vyrábaných produktov.

Slovenská rodinná spoločnosť vznikla začiatkom 90. rokov, kedy ľudia u nás ešte netušili, čo je tofu, aké sú jeho účinky a ako si ho v kuchyni pripraviť. Zdravá strava si získava čoraz viac priaznivcov, väčšiemu rozvoju firmy bránila len nedôvera v neznáme. Firma postupne vybudovala základňu stálych zákazníkov, otvorila podnikovú predajňu ako aj vlastnú reštauráciu LUNTER kuchyňa v Banskej Bystrici. Tá si získala verejnosť a rozšírila svoju ponuku aj o raňajkové menu. Z podnikovej predajne vzniklo LUNTER Shop & bistro s chutnou ponukou bagiet, wrapov, sandvičov, ovsenných kaší, koláčov, šalátov a čerstvo lisovaných štiav.

V obchodoch dnes nájdete širokú ponuku výrobkov spoločnosti predávané pod značkou LUNTER. Sú nimi LUNTER tofu, rastlinné nátierky, sójové nápoje či rastlinné varianty mäsových jedál. Ich kvalita a cielená stratégia spoločnosti oslovila aj trhy v okolitých krajinách, kde sa spotrebiteľmi LUNTER výrobkov stali nielen  priaznivci zdravého životného štýlu.

Kvalita na prvom mieste

Spoločnosti Alfa Bio záleží na tom, aby sa zákazníci nielen zdravo stravovali, ale taktiež aby u ich produktov bola vždy zaistená kvalita a bezpečnosť. Splnenie požiadaviek jednotlivých štandardov je preverované autorizovanými certifikačnými organizáciami, ktoré počas certifikačného auditu verifikujú úroveň splnenia požiadaviek. Úroveň plnenia požiadaviek je preverovaná pravidelne, minimálne jedenkrát ročne.

Lunter - novinka - www.modernysvet.skNOVÁ kvalita na trhu sójových nápojov

Lunter sójový nápoj je 100% rastlinný, jemne krémový nápoj s vysokým obsahom bielkovín. Pripravíte s ním chutné raňajky s cereáliami, omáčky a nápoje. Vďaka svojmu zloženiu je ľahko stráviteľný, neobsahuje laktózu a lepok  a samozrejme je aj bez cholesterolu.

Sójový nápoj obsahuje vápnik, je prirodzeným zdrojom omega 3 a 6 mastných kyselín, obsahuje vitamíny D a B.

AKO HO POUŽÍVAŤ ?

– do studeného, alebo teplého nápoja

– do chutných raňajok s cereáliami

– do ovocných smoothies i sladkých dezertov

– do slaných omáčok i plniek, polievok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.