McDonald´s pomáha rodinám s deťmi

Foto z nemocnice_Zuzana TluckovaPomoc chorým deťom pri boji s vážnymi ochoreniami je príliš vysoká emocionálna záťaž pre celú rodinu. No vďaka finančnej pomoci je tento boj znesiteľnejší. Toto je jedna z nosných myšlienok medzinárodnej neziskovej organizácie Ronald McDonald House Charities (RMHC). Na Slovensku pôsobí už viac ako desať rokov. Zameriava sa najmä na pomoc chorým deťom a ich rodinám, vrátane vytvárania lepších podmienok počas hospitalizácie pri náročnej liečbe malých pacientov.

Za vyše desať rokov svojho pôsobenia rozdelila organizácia RMHC na Slovensku viac ako 350-tisíc eur na rôzne projekty pre detské nemocnice, ktoré získala z verejných zbierok ako sú kasičky, pomocné ručičky počas McHappy day, ale aj darmi priamo z McDonald´s, od sponzorov a z 2% z dane z príjmu. Najvyššia čiastka, viac ako 204-tisíc eur, bola vyčlenená na rekonštrukciu nadštandardných rodinných izieb v 9 nemocniciach vo všetkých krajských mestách a v Nových Zámkoch. Značná časť prostriedkov putovala na zakúpenie zdravotníckych prístrojov a vybavenia ambulancií. Z najnovších projektov možno spomenúť vybudovanie oddychovej zóny v košickej nemocnici v hodnote viac ako 30-tisíc eur a nové sociálne zariadenia vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou Žilina vo výške vyše 9-tisíc eur. Tento rok dostanú pomoc i nemocnice v Banskej Bystrici, Liptovskom Mikuláši a v Martine.

Záleží nám, aby mladí trávili čas zmysluplne

Šport je prirodzenou súčasťou života, ktorá prináša radosť z pohybu. Preto McDonald´s začlenil túto oblasť a jej podporu aj do firemnej stratégie spoločnosti. Okrem podpory slovenských športovcov je hlavným zámerom motivovať ľudí k pohybu a zmysluplnému tráveniu voľného času prostredníctvom športových aktivít. Spoločnosť McDonald’s sa podpore športu a športovcov venuje prostredníctvom viacerých projektov. Najdôležitejším z nich je dlhodobý projekt, ktorý sa zameriava na podporu športu u mladších vekových skupín – McDonald´s Cup – Majstrovstvá Slovenska žiakov a žiačok základných škôl vo futbale. Posledný, 17. ročník McDonald´s Cupu potvrdil, že je o takéto aktivity záujem. Do turnaja sa prihlásilo až 909 slovenských základných škôl.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.