Chcete úver? Dá sa to aj bez papiera

Od decembra si zákazníci VÚB banky dokážu vybaviť pôžičku na pobočke podstatne rýchlejšie a bez jediného papiera. Celý proces sa totiž presunie z papierových tlačív a zmlúv na displej tabletu a v závere postačí jeden podpis – opäť len digitálny. Okrem toho banka pri svojich inovatívnych riešeniach nezabúda ani na používateľov mobilných zariadení. Užívateľom IOS bude na prihlásenie do Mobile bankingu stačiť po novom len odtlačok prsta.

Chcete úver? Dá sa to aj bez papiera

Od decembra si zákazníci VÚB banky dokážu vybaviť pôžičku na pobočke podstatne rýchlejšie a bez jediného papiera. Celý proces sa totiž presunie z papierových tlačív a zmlúv na displej tabletu a v závere postačí jeden podpis – opäť len digitálny. Okrem toho banka pri svojich inovatívnych riešeniach nezabúda ani na používateľov mobilných zariadení. Užívateľom IOS bude na prihlásenie do Mobile bankingu stačiť po novom len odtlačok prsta.

Chcete úver? Dá sa to aj bez papiera

Ešte donedávna zabralo vybavovanie úveru množstvo papiera aj času. „Dnes ho na prvej pobočke VÚB banky v bratislavskej Dúbravke vybavíte za štvrť hodiny bez jediného papiera,“ vysvetľuje Mária Horecká vedúca oddelenia E – biznis VÚB a dodáva, že nový spôsob vybavenia pôžičky sa postupne rozšíri aj na všetky ostatné pobočky. Všetko prebehne za pár minút interaktívne na displeji tabletu. Nevyhnutnú dokumentáciu netreba tlačiť. Stačí ju archivovať v Nonstop bankingu alebo v mobilných zariadeniach. Rýchle, ekonomické aj ekologické a naďalej osobné. „Digitalizácia predaja na pobočke zákazníka jednoznačne odľahčí, no zároveň ostane zachovaná jeho základná charakteristická črta – osobný kontakt. Predajom zákazníka naďalej prevedie profesionálny pracovník, ktorý mu dokáže zodpovedať akékoľvek otázky,“ uzatvára Horecká.

Medzi prvými, kto testoval bezpapierovú pôžičku, bol aj Ondrej Macko, šéfredaktor portálu TouchIT: „Mal som možnosť vidieť celý proces bezpapierovej operácie pri vybavovaní úveru
vo VÚB. Keďže mám skúsenosti s tým, že v klasickej kamennej pobočke je takmer všetko spojené s tlačou celej kopy papiera, bol som prekvapený. Pri simulovanom úvere stačil jediný môj podpis na elektronickom zariadení a nevytlačil sa ani hárok. Ľudia to určite ocenia. Nie je to len o čase a pohodlí, je to aj ekologické riešenie.“

Ak človek nechce merať cestu do banky, úver si môže vybaviť tiež cez Internet či Mobil banking. V mobile predstavuje celý proces len päť jednoduchých krokov, ktorý na záver podpíše zákazník mobilným PIN-om a peniaze čerpá za pár minút.

Mobil banking doslova pod palcom

Prístup a ovládanie bankových aplikácií sú dnes oveľa pohodlnejšie a intuitívnejšie. Pomocou funkcie TouchID sa majitelia telefónov iPhone od 5S vyššie vedia do svojho Mobil bankingu VÚB prihlásiť odtlačkom prsta.

Novinka pre Windows phone

Aj populárna aplikácia VIAMO je už dostupná širšiemu okruhu klientov. Od novembra môžu aj majitelia Windows phone-ov prostredníctvom služby VÚB VIAMO bezplatne posielať peniaze zo svojho účtu komukoľvek, kto má k dispozícii funkčné mobilné telefónne číslo u domáceho operátora a má zriadený bežný účet v ktorejkoľvek banke alebo pobočke zahraničnej banky na Slovensku.

Bankové aplikácie sú z mesiaca na mesiac lepšie

VÚB neustále rozširuje aj svoje služby v mobilnom bankovníctve. Aplikácia Mobil banking je
od mája dostupná pre všetky operačné systémy, pričom prihlasovanie a potvrdzovanie platieb
do aplikácie prebieha cez mobilný PIN. Od augusta dokáže vybaviť predschválenú pôžičku. V decembri ponúkne IBAN skener a zvládne aj platbu na telefónne číslo. „Nejde o samoúčelné pridávanie funkcionalít, ktoré nikto nevyužíva. Naši klienti sa pri osvojovaní nových technológií môžu vždy obrátiť na iPoradcov, ktorí im vedia pomôcť 24 hodín denne. Nájdu ich v každej pobočke, spojiť sa s nimi môžu cez Kontaktné centrum VÚB aj online
na www.vub.sk/iporadca/,“
vysvetľuje Adam Lazár, vedúci oddelenia Digitálneho predaja VÚB.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.