Práca s IBAN-om bude jednoduchšia VÚB prináša od decembra IBAN skener aj platby na telefónne číslo

Vďaka SEPA sú naše platby do krajín v rámci európskeho priestoru jednoduchšie, rýchlejšie a lacnejšie. Čo za to? Musíme vymeniť pôvodné desaťmiestne číslo účtu (BBAN) za nové dvadsaťštyri miestne – IBAN, a to definitívne
od 2. februára 2016. Hoci sa jeho používanie javí na prvý pohľad komplikovanejšie, nové funkcie Internet a Mobil bankingu VÚB presvedčia o opaku. Navyše takto zadávané platby sú maximálne komfortné a šetria čas.

IBAN skener v Mobil bankingu

VÚB banka prináša svojim klientom IBAN skener, s ktorým hravo zvládnu zadať platbu aj bez vypĺňania 24 znakov účtu. Skenovanie odstráni možnosť chybného prepisu IBAN a podstatne zjednoduší zadávanie platieb. „Čítačka si bez problémov poradí s kódom zapísaným len vo forme číslic. To mnohých ľudí presmeruje do zadávania prevodných príkazov cez mobilnú aplikáciu,“ zhodnotil novú funkciu Mobil bankingu VÚB Ondrej Macko, šéfredaktor portálu TouchIT.

Platby na telefónne číslo

Pre tých, ktorí sa chcú úplne vyhnúť práci s IBAN-om, ponúka VÚB možnosť platby na telefónne číslo. V Mobil bankingu stačí jednoduchý výber čísla z telefónneho zoznamu v mobile. Služba je dostupná aj v Internet bankingu VÚB.

10 tipov ako „na IBAN“

Ako zrýchliť a zjednodušiť prácu s IBAN-om, ktorý budeme od februára povinne zadávať
do platobných príkazov, radí Elena Kohútiková, zástupkyňa generálneho riaditeľa VÚB.

 Preddefinovanie platobných partnerov

Pre opakujúce sa platby si vytvorte v Internet bankingu platobných partnerov. IBAN tak zadávate len raz a pri ďalších platbách ho máte automaticky predvyplnený.

 

Trvalé príkazy

Už dnes si nastavte trvalé príkazy a platby budú odchádzať automaticky v tvare IBAN.

SEPA INKASO

Zriaďte si súhlas na SEPA inkaso pre vašich dodávateľov a o vaše platby sa postaráme my.

 

Elektronické zasielanie faktúr

Dajte si zasielať faktúry elektronicky. Číslo účtu v tvare IBAN si môžete skopírovať do Internet bankingu.

Aplikácia VIAMO

Na menšie platby do 200 EUR použite aplikáciu VIAMO. Peniaze na účet tak môžete poslať jednoduchým zadaním telefónneho čísla príjemcu.

Platba na telefónne číslo

Zjednodušené posielanie platieb do 200 eur na telefónne číslo viete využiť aj v Mobil bankingu a Internet bankingu bez potreby zadávania IBAN.

 

Skenovanie QR a čiarových kódov

Využite skenovanie QR kódu z faktúry alebo čiarového kódu zo šekovej poukážky cez aplikáciu Mobil banking. Takto načítané údaje budú automaticky prevedené do platobného príkazu.

 

IBAN skener

Odteraz môžete IBAN naskenovať z faktúry cez aplikáciu Mobil banking a IBAN sa vám predvyplní automaticky.

Prevodník IBAN

V prípade, že nemáte k dispozícii číslo v tvare IBAN, v Internet bankingu nájdete pomôcku, prostredníctvom ktorej IBAN zistíte.

 

Online poradňa

Je pochopiteľné, že každá zmena prináša so sebou aj otázky. Na všetky je pripravená odpovedať zástupkyňa generálneho riaditeľa VÚB banky Elena Kohútiková na stránke www.vub.sk/sepa.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.