Slovenským pacientom s artrózou pomáha liečba kmeňovými bunkami

Liečba kĺbov kmeňovými bunkami je jednou z najmodernejších liečebných metód v oblasti ortopédie. Na Slovensku ako jediná zabezpečuje tento druh liečby Nemocnica Malacky. Aj napriek tomu, že liečba artrózy kolenných a bedrových kĺbov je u nás len niekoľko mesiacov, zrealizovalo sa už viac ako sto aplikácií a pacienti sa tešia pozitívnym výsledkom. V 79 percentách prípadov sa im zmiernili bolesti a 71 percent pacientov sa teší zvýšeniu hybnosti predtým problematického kĺbu.

Brian Mehling z TK

 

Liečba kmeňovými bunkami sa za posledné roky stala prelomom vo viacerých odvetviach medicíny na celom svete. Jej priaznivé výsledky potvrdzujú tisíce spokojných pacientov a lekári v nej vidia budúcnosť medicíny. Na tlačovej konferencii sa zúčastnil aj popredný americký ortopéd Brian Mehling, M.D., špecialista na kmeňové bunky a zakladateľ Blue Horizon International. „Kmeňové bunky majú obrovský liečebný potenciál na liečbu rôznych zdravotných problémov, ako sú autoimunitné ochorenia, bolesti chrbta, traumy mozgu a miechy, mozgová obrna, mŕtvica, cukrovka, srdcové ochorenia, ochorenia obličiek a mnoho iných ochorení, ktorých príčinou je poškodenie buniek. Jednou z nových oblastí rozvoja liečby je aj liečba onkologických ochorení. Som presvedčený, že bunková terapia čoskoro nahradí mnohé chirurgické, farmakologické či rehabilitačné postupy a výkony,“ vysvetľuje americký ortopéd.Liečba artrózy kĺbov má u Slovákov veľmi dobré výsledky

Milan Hric z TKKmeňové bunky pomáhajú už aj slovenským pacientom. Liečba artrózy bedrových a kolenných kĺbov sa realizuje s použitím patentovanej technológie Blue Horizon International (BHI) v jedinom zdravotníckom zariadení na Slovensku, Nemocnici Malacky. Pacienti vyjadrili svoju spokojnosť s liečbou v nedávno realizovanom prieskume. „Kmeňovými bunkami sme za uplynulý rok pomohli už viac ako stovke boľavých kĺbov. Pacienti pociťujú prvé zlepšenie už po pár týždňoch, celkový stav chrupavky sa výrazne zlepší do 2-3 mesiacov po liečbe,“ hovorí o skúsenostiach svojich pacientov MUDr. Milan Hric z Nemocnice Malacky. Podľa prieskumu, polovica pacientov už 10 dní po zákroku zaznamenala zníženie bolestivosti kĺbu. Po 3 mesiacoch po aplikácii sa z ústupu bolesti kĺbov tešilo už 62 % opýtaných, po 6 mesiacoch od liečby to bolo 79 % pacientov. Tretina pacientov sa pochválila, že vďaka zákroku prestali brať lieky proti bolesti. Navyše až 71 % pacientov potvrdilo, že vďaka liečbe sa zlepšila pohyblivosť postihnutého kĺbu. „Našou najväčšou odmenou sú pre nás spokojní pacienti, ktorí sa opäť môžu hýbať a naplno sa venovať svojej rodine, záujmom či športu,“ uzatvára MUDr. Hric.

7_aplikaciaZoznámte sa s najmodernejšou liečbou artrózy

Na liečbu artrózy kĺbov sú použité vlastné kmeňové bunky z tuku pacientov. Tí, ktorí sa rozhodnú pre liečbu kmeňovými bunkami, sa dostávajú do profesionálnej starostlivosti MUDr. Milana Hrica a jeho špecializovaného tímu. Po absolvovaní konzultácie k nám prichádzajú pacienti na jednoduchý zákrok, ktorý prebieha len v lokálnej anestézii, trvá približne len 4 hodiny a nevyžaduje si následnú hospitalizáciu pacienta. „Kmeňové bunky sa získavajú z telesného tuku pacienta. Po odobratí tukového tkaniva, zväčša z oblasti brucha sa kmeňové bunky špeciálnou metódou v sterilných podmienkach izolujú, spracujú a následne sa vpichnú do miesta poškodenia. Po aplikácii si v kĺbe vyhľadajú poškodené miesto, usadia sa a začnú sa meniť na bunky chrupavky, ktorá nezhrubne, len sa vyhladia jej defekty. Liečba je tým trvalejšia, čím je aplikovaná v skoršom štádiu poškodenia chrupavky v kĺbe,“ vysvetľuje priebeh zákroku MUDr. Hric.

Všetky informácie ohľadom liečby kĺbov kmeňovými bunkami pacienti nájdu na www.liecbaklbov.sk, alebo na bezplatnom telefónnom čísle 0800 30 00 30.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.