Viete aká je trendy vôňa tohto leta? Kvet pomarančovníka!

Kvet pomarančovníka - www.modernysvet.skVôňa, ktorou sa opájali kňazi a kňažky v starovekom Egypte a účinky, ktoré vyzdvihovali už v starej Číne. Spoznajte aj vy silu a jemnosť kvetu pomarančovníka a zamilujte sa do jeho vône rovnako ako kedysi francúzske kráľovné. Nezameniteľnú kvetinovú sviežosť tohto kvetu nájdete aj v dezodorantoch CD Happy Deo.

Mnohým z nás sa pri zmienke o pomarančovníku vybaví len osviežujúci oranžový citrusový plod. Vedeli ste však, že nenápadný biely kvet tohto stromu má okrem blahodarných účinkov na telo aj úžasnú vôňu, ktorá opantá zmysly?

Odkiaľ sa tá vôňa vzala?

Olej z kvetov pomarančovníka je vo svete tiež známy ako olej Neroli. Svoje meno získal v 17. storočí po talianskej princeznej Anne Marii de La Tremoille z Neroli (oblasť dnešného talianskeho mesta Lazio). Princezná tento olej využívala ako parfum a preslávila ho po celej krajine, neskôr aj vo zvyšku Európy. Vôňa kvetu pomarančovníka sa stala mimoriadne populárna najmä vo Francúzsku – milovali ju vznešené dámy z Versailles, Madam de Pompadour, posledná francúzska kráľovná Mária Antoinetta či dokonca Napoleon, ktorý používal olej neroli po holení na upokojenie pleti. Dodnes je vôňa kvetov pomarančovníka v tomto regióne veľmi obľúbená. Dôkazom je aj zvyk neviest z južného Francúzska, ktoré si vplietajú kvety pomarančovníka do svadobného venca či kytice.

Vzácny olej

cd_deo rozprasovac_kvet pomarancovnika - www.modernysvet.skVýťažky z kvetu pomarančovníka horkého (Citrus aurantium amara) sú mimoriadne vzácne, pretože na výrobu 1 kilogramu esenciálneho oleja je potrebných 1 000 kilogramov kvetov, ktoré sa musia navyše zbierať ručne v období na prelome apríla a mája. Výsledkom náročnej prípravy je olej so sviežou, harmonickou kvetinovou vôňou s horko-sladkým podtónom, ktorý sa používa najmä v kozmetike a parfumoch. Zaujímavosťou je, že neroli paradoxne vôbec nevonia po pomarančoch a kedysi bol považovaný za afrodiziakum.

Priaznivé účinky a ešte čosi navyše

Vôňa kvetu pomarančovníka harmonizuje, dodáva pocit pokoja a vyrovnanosti, pôsobí proti stresu a úzkostným stavom, depresii a zlej nálade. Liečivé účinky pomaranča boli známe už v starovekej Číne. Podľa čínskej medicíny, pomaranč a jeho kvet pomáha rozprúdeniu zablokovanej energie, uvoľňuje napätie tela aj mysle, odháňa smútok a melanchóliu. Má výrazné antiseptické účinky, osviežuje a navodzuje pocity tepla a radosti. Vďaka výťažkom z kvetu pomarančovníka bude pokožka krásne hebká, plná života. Navyše výťažky sú vhodné pre všetky typy pokožky, vrátane jemnej, citlivej a zrelej pleti s vráskami.

Dezodoranty s krásnou vôňou

Pri výbere kozmetiky sa okrem vhodného zloženia často orientujeme aj podľa jeho vône. Nezameniteľnú kvetinovú sviežosť kvetu pomarančovníka nájdete v dezodorantoch CD Happy Deo. Jemné zloženie dezodorantu bez alumíniových solí s olejmi z kvetu pomarančovníka vás prevedie všetkými letnými dobrodružstvami, a navyše nechá vašu pokožku voľne dýchať.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.