Známe tváre odštartovali detský Italia Soccer Camp

Ilustracne fotoAndrej Bičan, Tomáš Bezdeda, Zlatica Puškárová, ale aj ďalší známi futbaloví nadšenci sa v pondelok 20. júna stretli pri priateľskom zápase na bratislavských Pasienkoch, aby oficiálne otvorili 5. ročník detského futbalového tábora pre mladé talenty. Na trávniku nechýbala ani Barbora Chárová, ktorá prítomným ukázala, že v rodine okrem hokeja vedia hrať aj futbal.

Italia Soccer Camp prináša slovenským deťom možnosť trénovať s talianskymi futbalovými hviezdami a získať tak cenné skúsenosti, či dokonca odštartovať svoju športovú kariéru. Spolu 120-tim chlapcom a dievčatám vo veku od 7 do 14 rokov dáva možnosť zlepšiť svoje futbalové zručnosti pod vedením talianskych profesionálov. Šesticu trénerov vedie Luigi di Biagio, aktuálny tréner talianskeho národného tímu do 21 rokov a súčasne jeden z najlepších stredopoliarov svojej doby. Pre mladých hráčov si Taliani pripravili 5 dní plných kondičného a technického tréningu, ale aj vyučovania taktiky a know-how reprezentantov futbalovej veľmoci.

V piatok zavítal do Bratislavy aj legendárny Luigi di Biagio, ktorý pomohol Taliansku k výhre práve so Slovenskom na UEFA v Nemecku v roku 1988 a teraz pomôže nájsť tri najväčšie slovenské talenty. Tie čaká cesta do národného tréningového centra talianskej reprezentácie, na legendárnu Akadémiu Coverciano. Tu sa spolu s deťmi z rôznych krajín zúčastnia sústredenia Italia Soccer Camp Day, ktoré už pomohlo odštartovať kariéru viacerým mladým hráčom. Minulý rok sa jej za Slovensko zúčastnil 13-ročný Jakub Kliment, 11-ročný Ján Murgaš a 12-ročný Mário Ždánsky.

„Na taliansky kemp mám vynikajúce spomienky, bol to pre mňa obrovský zážitok. Vďaka skúsenosti z Talianska, sa mi podarilo odpozorovať novú tréningovú techniku. Kemp bol pre mňa skvelá príležitosť zdokonaliť sa a posunúť sa ďalej,“ hovorí Janko Murgaš, ktorý aktuálne hráva za ŠK Slovan U13 (mladší žiaci).

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.