Čo by sme mali vedieť o palmovom oleji?

Fenomén dnešnej doby alebo ekologická katastrofa? Je škodlivý alebo neškodný? Reč je o palmovom oleji. Odkiaľ pochádza, aký má vplyv na prírodu a naše zdravie? Čím ho možno nahradiť?

Odkiaľ sa berie palmový olej?

Palmový olej patrí celosvetovo medzi najpoužívanejšie rastlinné oleje. V roku 2012 predstavoval palmový olej takmer tretinu všetkej celosvetovej produkcie olejov a tukov a prekonal na prvom mieste, do tej doby vedúci, sójový olej. Vyrába sa z plodov africkej palmy Elaiis guineensis, a to vo dvoch formách, buď ako palmojadrový olej zo semien plodu, alebo ako palmový olej z oplodia palmy. Oba druhy oleja sa pomerne významne líšia svojím zložením jednotlivých mastných kyselín.

Najväčšími producentmi palmového oleja sú Malajzia a Indonézia (pôvodne africká palma sem bola dovezená portugalskými kolonistami), ktoré sú zodpovedné za 86 % celosvetovej produkcie palmového oleja. V týchto oblastiach predstavuje výroba palmového oleja tiež najväčší ekologický problém, pretože tu dochádza k vyplieneniu pôvodného dažďového pralesa. Ten je vypálený a nahradený palmovými plantážami. Problém je to naozaj gigantický – podľa údajov z roku 2015 sa stala Indonézia týmito aktivitami najväčším producentom emisií na svete a predbehla dokonca i Spojené štáty či päťkrát ľudnatejšiu Čínu.

Palmový olej a naše zdravie

V poslednej dobe veľmi často diskutovaným problémom palmového oleja, je jeho nutričné zloženie. Aké sú výhody palmového oleja?

„Po prvé, palmový olej je považovaný za najbohatší zdroj vitamínov A a E. Po druhé, palmový olej, vzhľadom k jeho vysokému obsahu nasýtených mastných kyselín, je vhodnou náhradou stužených tukov. Pri ich výrobe dochádza k vzniku zdraviu škodlivých trans-mastných nenasýtených kyselín. Za výhodu možno tiež považovať, aspoň z pohľadu porovnania so živočíšnymi tukmi, že neobsahuje žiadny cholesterol – toto však platí pre všetky rastlinné tuky,“ hovorí prof. MUDr. Libor Vítek, PhD, MBA z Prahy.

Fakt, že vďaka vysokému obsahu nasýtených mastných kyselín možno palmovým olejom úspešne nahradiť stužené tuky, je vo svojom dôsledku potenciálne zdravotnou hrozbou. Vysoký obsah nasýtených tukov v našej strave je dlhodobo dávaný do súvislosti s vysokým výskytom nadváhy, obezity, metabolického syndrómu a všeobecne chorobou srdca a ciev, ale i niektorých nádorových ochorení. Je vhodné ho preto nahradiť inými druhmi olejov.

Repkový olej v tradičnej kuchyni?

Repkový olej je ďalším olejom zo širokého portfólia olejov, cez orieškové, bazalkové, olivové, či iné. Repka olejná je označovaná aj ako „oliva severu“, pretože má vysoký obsah kyseliny olejovej, podobne ako olivový olej. Repkový olej, teda tradičný olej je jemnejší, nemá výraznú chuť ako kokosový tuk, či poctivý olivový olej. Repkový olej pri používaní v kuchyni zvýrazňuje chuť ostatných ingrediencií a žiadnu nepotláča do úzadia. Najlepší je v bio kvalite a za studena lisovaný. Vhodné je ho konzumovať pre zastúpenie omega-3 kyselín, nakoľko v tradičnej strave väčšiny ľudí sú až nedostatočne zastúpené. Kvalita repkového oleja sa tiež odráža na cene, za ktorou je šetrný či menej šetrný spôsob spracovania. Najčastejšie dostať olej za studena lisovaný, rafinovaný.

Aký olej si vybrať?

Záleží veľmi na tom, aké nenasýtené mastné kyseliny použijeme. Polynenasýtené mastné kyseliny rozdeľujeme na omega-3 a omega-6, pričom len tie prvé možno považovať za zdravé. Pritom západná strava obsahuje omnoho viac omega-6 mastných kyselín, než je vhodné. Čo z toho vyplýva? Je potrebné vedieť, ktoré rastlinné oleje sú najzdravšie – z pohľadu zastúpenia omega-3 mastných kyselín je to jednoznačne ľanový olej. Je potrebné ale tiež strážiť si svoj celkový príjem tukov.

Emco sa venuje problematike palmového oleja

Tycinky pistacieTrend zdravého životného štýlu zvyšuje dopyt po tých najkvalitnejších produktoch. Spoločnosť Emco sleduje najnovšie poznatky o vplyve používaných surovín na ľudský organizmus, stará sa o životné prostredie, v ktorom existujeme, a preto sa už piaty rok venuje problematike palmového oleja. Palmový olej patrí medzi najpoužívanejšie oleje na svete. Je bežnou zložkou margarínov, sušienok, sladkostí, pečiva, cereálií či instantných pokrmov. Zoznam výrobkov, ktoré využívajú palmový olej, je naozaj dlhý – potravinami a kozmetikou počnúc a čistiacimi prostriedkami končiac. Celé portfólio produktov spoločnosti Emco postupne prechádza na zloženia bez palmového oleja. Vylepšené receptúry ponúkajú chutné a zdravé produkty v rade Emco Mysli, Emco ovsené kaše, Emco tyčinky, Emco Ovsené vločky, Emco Biskiti a ďalšie produkty z portfólia. Pribaľte si počas leta na cesty, na dovolenku alebo do batoha na hory chutné Emco tyčinky. Či si vyberiete tie s orieškami, medom, či brusnicami alebo šťavnaté tyčinky s príchuťou malín, ananásu alebo grepu, vždy vám dodajú energiu a tú správnu náladu. Ak hľadáte niečo pre mlsné jazýčky, zabaľte si ovsené sušienky polomáčané kokosové alebo čokoládové. Stačí si len vybrať svoju obľúbenú príchuť a podeliť sa s ňou s priateľmi. Spoločnosť Emco by svojím zodpovedným prístupom rada inšpirovala nielen jednotlivcov, ale aj celú spoločnosť. Inšpirujte sa a stavte na produkty Emco bez palmového oleja. Viac na www.myslinazdravi.sk.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.