V Tescu si môžete naskenovať nákup a zaplatiť v samoobslužnej pokladni

Tesco oznámilo spustenie nových inovatívnych spôsobov nakupovania. Jednoduchšie a rýchlejšie nakupovanie, nové služby a pestrejšia ponuka sú pre zákazníkov Tesca pripravené vo vynovených hypermarketoch v Trnave a  v Nitre. Martin Kuruc riaditeľ pre retail TescoObyvatelia týchto dvoch miest si ako prví na Slovensku  môžu vyskúšať benefity vylepšeného formátu Tesco hypermarketu šitého na mieru zákazníkom, ktorý okrem iného prináša aj významnú novinku – Scan&Shop a Scan&Shop Mobile.

„Spokojnosť našich zákazníkov je pre nás vždy na prvom mieste. Neustále pracujeme na zlepšení našich predajní a chceme zákazníkom poskytnúť ten najlepší zážitok z nakupovania. Patríme k lídrom v zavádzaní inovácií, ktoré nás na trhu odlišujú v očiach zákazníkov, a ukazujeme im nový a pohodlnejší spôsob nakupovania. Vďaka inováciám vytvárame pre zákazníkov z predajní Tesco miesta šité na mieru, kde si môžu nielen nakúpiť, ale sa aj zabaviť,“ uviedol Martin Kuruc, riaditeľ pre retail Tesco na Slovensku /na fotke/.

Inovácie sa totiž stali pevnou súčasťou nášho každodenného života. Práve Tesco patrí k lídrom v inováciách v maloobchode. V ostatných rokoch reťazec predstavil množstvo unikátnych noviniek, ktoré sú medzi zákazníkmi veľmi populárne. Príkladom je obľúbený vernostný program Clubcard, samoobslužné pokladne, Tesco Potraviny domov, predstavenie módnej značky F&F a produktov vlastnej značky najvyššej kvality Tesco Finest či špecializovaná ponuka produktov dietetických potravín bez lepku, bez laktózy, bez cukru, racio či biopotraviny.

Aj vďaka novým inovatívnym službám Scan&Shop a Scan&Shop Mobile môžu mať zákazníci Tesco nový zážitok z nakupovania. Výber tovaru, balenie do tašiek a platenie bude odteraz jednoduchšie. Novinky sú dostupné pre zákazníkov Tesca na Slovensku v hypermarketoch v Trnave a v Nitre,  postupne budú v strednej Európe uvedené spolu v 17 obchodoch. Novinku predstavil Stanislav Visolajský programový manažér Scan&Shop a Scan&Shop Mobile.

Tesco chce týmto spôsobom zákazníkom čo najviac uľahčiť nakupovanie a ponúknuť im každý deň niečo navyše. So službami Scan&Shop a Scan&Shop Mobile bude nakupovanie pre zákazníkov Tesca rýchlejšie a zábavnejšie. „Zákazníci môžu tovar naskenovať a zabaliť priamo do svojej tašky v nákupnom vozíku. Ušetria tak čas venovaný vykladaniu tovaru pri pokladniach a opätovné balenie tovaru do tašiek. Okrem toho, týmto spôsobom môžu mať nakupujúci svoje výdavky pod kontrolou,“ povedal Martin Kuruc, riaditeľ pre retail Tesco na Slovensku.

Nakupovanie so Scan&Shop je naozaj jednoduché. Stačí, ak si zákazník pri vstupe do predajne zoberie ručný skener s dotykovou obrazovkou. Ak chcú majitelia Clubcard nakupovať so svojou vernostnou kartou, musia ju naskenovať pred nákupom pod uvítacou obrazovkou. Ak nie, stačí  sa dotknúť na obrazovke možnosti BEZ CLUBCARD. Voľný skener v úložnom priestore zasvieti na zeleno – to znamená, že je pripravený na nákup. Zákazníci môžu začať skenovať čiarové kódy na obaloch tovarov a rovno ich ukladať do vlastných tašiek v nákupnom vozíku. Tak majú svoj nákup a výdavky stále pod kontrolou. Nakupujúci nemusia tovar vykladať pri pokladni a opätovne ho baliť do tašiek. Pri produktoch bez vlastného EAN kódu, akými sú napríklad zelenina, ovocie a pečivo, stačí naskenovať špeciálny Scan&Shop kód na cenovkách alebo kód z váhy. Po skončení nákupu zákazník zaplatí jednoducho v samoobslužných pokladniach, kde mu poradia špeciálne vyškolení asistenti.

V prípade Scan&Shop Mobile si môžu zákazníci zadarmo stiahnuť do svojich smartfónov s operačnými systémami iOS a Android rovnomennú aplikáciu, ktorá nahradí ručný skener na predajni. Pre fungovanie systému je dôležité najprv naskenovať QR kód pri vstupe do predajne. Na konci nákupu aplikácia v telefóne vygeneruje kód nákupu, ktorý je potrebné naskenovať ručným skenerom zo samoobslužnej pokladne a zaplatiť.

Na aké ďalšie novinky sa môžu tešiť zákazníci vylepšeného formátu hypermarketu Tesco:

  • Pre skutočných gurmánov, ktorí si obľúbili našu vlastnú značku Finest a jej výnimočnú kvalitu, Tesco zriadilo samostatný Svet Finest s výberom potravín  s výnimočnou receptúrou z celého sveta. Všetky výrobky sú prehľadnejšie usporiadané v regáloch a v chladiacich a mraziacich boxoch
  • Zákazníci so špeciálnym stravovaním (so špeciálnou diétou) nájdu na jednom mieste vo svete Healthy Food širokú ponuku špeciálnych produktov bez lepku, bez cukru, bez laktózy a bio a racio produktov
  • Pekárenské výrobky, oddelenie ovocia a zeleniny, pulty s lahôdkami, mäsovými a mliečnymi výrobkami získali viac priestoru aj širší sortiment
  • Ochutnávky pre zákazníkov, ktorí ocenia, že môžu produkty ochutnať a uistiť sa, že nakupujú tú najlepšiu kvalitu
  • Milovníci módy sa potešia vynovenej časti predajne F&F s vlastným vchodom, ktorá má trendový dizajnový koncept vrátane nových regálov, podlahy či osvetlenia
  • Rodiny ocenia pripravovaný detský kútik, ktorý bude súčasťou modernizácie OC Galéria v Trnave. Zákazníci OC Galéria sa môžu tešiť aj na ďalšie možnosti nakupovania v nových obchodných jednotkách, ktoré tam budú pribúdať v nasledujúcich mesiacoch
  • Novinky na pokladničnej zóne ako napríklad vyvolávanie voľných pokladní v samoobslužnej zóne

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.