• Vyhľadávač

 • O stránke

  Táto stránka vám prináša informáce, ktoré sú pre vás dôležité....


 • Instagram

  Please enter an Access Token on the Instagram Feed plugin Settings page.

 • Kategórie

 • Chodíte na preventívnu lekársku prehliadku?

 • Kalendár

  január 2020
  Po Ut St Št Pi So Ne
  « dec   feb »
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
 • Najnovšie

 • Meta


Parfumérka Alexandra Carlin z Paríža má jednoznačné odporúčanie!

Značka švédskej prírodnej kozmetiky Oriflame nedávno predstavila hneď tri nové vône. Predstaviť ich prišla parfumérka Alexandra Carlin, ktorá pre značku vytvorila novú pánsku toaletnú vôňu Eclat Toujours.

“Z môjho pohľadu je len málo možností, ako dať krajší darček ako vôňu,” povedala parfumérka, ktorá vo svojej kariére tvorila pre množstvo renomovaných svetových značiek, “Keď som si volila budúcu prácu, veľmi ma to lákalo k literatúre. Ale potom som si vybrala iný spôsob rozprávania príbehov, a to práve cez vône, cez ich tvorbu.”

Parfumérka tvrdí, že inšpirácie na vône čerpá všade – v zážitkoch, v pocitoch, vo všetkom zaujímavom, čo vidí. “Preto so sebou všade nosím zápisník a zapisujem si všetko, čo ma osloví. Doslovne všetko. Veľmi rada cestujem a spoznávam nové veci, to je tiež niečo, čo ma veľmi inšpiruje,” prezrádza podrobnosti zo svojej profesie. Cestovania sa jej dostáva vcelku dosť, práve pre svoju prácu totiž cestuje naozaj často, čo s prehľadom zvláda aj pri svojich dvoch malých deťoch. Kvôli spoznávaniu nových ingrediencií, ich ovoniavaniu, cestuje aj s kolegami do rozličných svetových destinácií. “Pre parfuméra je vždy veľkým posunom, keď objavuje ingrediencie v ich prirodzenom prostredí,” povedala Alexandra o svojej návšteve Madagaskaru, “Tam, kde tie ingrediencie rastú, kde kvitnú, kde je ich vône plne cítiť naprieč celým prostredím.”

Práve na Madagaskare sa zoznamovali aj s jednou z najobľúbenejších ingredií parfumérky Alexandry – vetiverom, ale aj s vanilkou, ktorá je veľmi častou súčasťou rozličných vôní.

A aký darček teda na Valentína odporúča Alexandra Carlin z Paríža? Samozrejme, vôňu! “Tvorila som pre rozličné značky svetových mien, menších i väčších,” hovorí, “Jednou z mojich noviniek, z ktorých mám veľkú radosť, je toaletná voda Eclat Toujours pre neho, ktorú som tvorila pre značku Oriflame. Môžete v nej cítiť tóny sviežej mäty, podmanivého kosatca a veľmi vzácnej kože Cuir Corroyé.” Ide o druhy vysokokvalitnej kože, ktorá je akoby Alexandriným podpisom v tejto vôni, pretože sama o sebe hovorí, že je milovníčkou surových materiálov.

“Zadanie tejto vône bolo jasné,” smeje sa Alexandra, “Vytvoriť romantickú pánsku vôňu, ktorou si ju stále a stále získa.”

Novú toaletnú vodu Eclat Toujours pre neho teraz môžete kúpiť na www.oriflame.sk.


Leave a Reply


*