Do kín prichádza film nominovaný na Oscara – Najhorší človek na svete

Najhorší človek na svete je film režiséra Joachima Triera balansujúci na pomedzí komédie a drámy, ktorý rozpráva vtipne, pravdivo a s citom o vzťahoch a živote v dobe, keď môžeme mať takmer nekonečné možnosti, a napriek tomu si pripadať ako najhorší človek na svete.V slovenských kinách sa film predstaví 7. apríla 2022 vďaka distribútorovi Asociácia slovenských filmových klubov.
Čoskoro tridsaťročná Julie stále hľadá svoje miesto vo svete a experimentuje, zatiaľ čojej starší priateľ Aksel by sa rád usadil a začal novú životnú etapu. Veci sa skomplikujú,keď zvedavá Julie prenikne na večierok, na ktorom stretne mladého a očarujúceho
Eivinda. Film na pomedzí komédie a drámy rozpráva vtipne, pravdivo a s citom o vzťahoch a živote v dobe, keď môžeme mať takmer nekonečné možnosti, a napriek tomu si pripadať ako najhorší človek na svete.
Za hlavnú úlohu v diváckom hite vlaňajšieho festivalu v Cannes si Renate Reinsve odniesla cenu pre najlepšiu herečku a film je nominovaný na Oscara za najlepší pôvodný scenár a v kategórii najlepší medzinárodný celovečerný film.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.